reklama

Slack chce nabídnout podobné funkce jako Clubhouse

Slack chce nabídnout podobné funkce jako Clubhouse
2021-03-28T19:20:49+01:00
• 29. 3. 2021

Zdroj: Slack

Na internetu se každou chvíli objeví nějaký fenomén, který buď neuspěje a zanikne, aniž by došlo k široké adopci, nebo si najde své uživatele. V takovém případě se mnohdy objeví alternativní řešení u velkých hráčů. Příkladem mohou být dočasné příběhy, které dnes najdeme snad všude. Současným fenoménem je aplikace Clubhouse, která ukázala, že audio komunikační kanály dávají smysl, případně minimálně se tento způsob těší zájmu v této době. Již nyní se pracuje na konkurenční funkcionalitě u Twitteru a dokonce i Facebook chystá něco podobného. Dalším hráčem má být Slack.

Twitter Spaces nabídne přispění autorům

Slack nejen pro audio místnosti

Slack je komunikační platforma pro firmy a profesionály. V základu je zdarma a nabízí poměrně dobré možnosti integrace dalších služeb. Některé společnosti využívají Slack jako hlavní komunikační kanál. Služba by se dala přirovnat Discordu, který je oblíbený u hráčů a u mladší generace.

Dle CEO společnosti Slack se nyní pracuje na audio chatovací funkci. Jedná se o zvláštní rozhodnutí, když služba již nyní nabízí možnost telefonování mezi několika uživateli v rámci jedné komunikace, tedy i skupiny. Dle CEO se ale bude jednat o alternativu k běžnému chatu, možná v podobě kanálu. Nebude nutné cokoliv plánovat či volat nebo vytvářet hovor. Jednoduše se připojíte do existující místnosti.

300x0w iphone12black portrait 1530x2892x

Zdroj: Clubhouse

Podrobnosti zatím nejsou známé, takže není jasné, jestli zde bude jeden moderátor, nebo zde bude zjednodušená správa. Ostatně zde nebude hrozit narušení někoho, kdo nepatří do dané skupiny.

Kdy bude novinka k dispozici, není zatím známo. Rozhodně nebude konkurovat službě Clubhouse, ale je vidět, že tento koncept si asi najde cestu do profesionálnějších komunikační prostředků. Co je ale zajímavé, tak tento způsob komunikace nebude jedinou novinkou. Připravují se totiž dočasné příběhy, tedy Stories. Je otázkou, jestli zrovna Slack potřebuje takovou funkci a jestli ji někdo bude využívat.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim