reklama

Samsung vylepšuje fotografické senzory technologií ISOCELL 2.0

Samsung vylepšuje fotografické senzory technologií ISOCELL 2.0
2021-03-07T13:30:12+01:00
• 7. 3. 2021

Zdroj: Samsung

Samsung patří k těm společnostem, které si umí vyrobit v podstatě jakoukoliv součástku pro smartphony. Mezi takové patří i foťáky, u kterých používá vlastní technologii ISOCELL. Ta byla představena před osmi lety a nyní jsme se dočkali verze 2.0, která vylepšuje vlastnosti. Samotná změna ve výrobce může vypadat jako drobné vylepšení, ale zřejmě je dostatečně významné, aby se nová technologie nazvala ISOCELL 2.0

ISOCELL 2.0

Při zachycení světla u jednotlivých subpixelů se Samsung snažil vyřešit problém, kdy jedna barva prosvítala do sousedních subpixelů. Proto došlo k aplikování bariéry mezi nimi, díky čemuž se vylepšila schopnost zachycení věrnějších barev a také samotný senzor dokázal zpracovat více světla.

isocell 1440x533x

Zdroj: Samsung

S novou technologií ISOCELL 2.0 dochází k poměrně drobné úpravě. V horní části subpixelu byla přidána menší reflexivní bariéra, která dovoluje zachytit opět více světla, ale hlavně nedochází k proniknutí do vedlejších subpixelů. I tentokrát se Samsung chlubí, že díky tomuto posunu se zachytí věrnější barvy a hlavně více světla.

Bohužel společnost již neuvádí, o jak velký skok se jedná a o kolik procent se vylepší foťáky s novou technologií. Samsung navíc uvádí, že samotné pixely, respektive subpixely budou menší s lepšími schopnostmi.

Samsung představuje nové ISOCELL snímače, včetně nového 200MPx

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim