reklama

Samsung bude platit Nokii licenční poplatky

Samsung bude platit Nokii licenční poplatky
2021-03-14T16:30:53+01:00
• 14. 3. 2021

Zdroj: Nokia

Už jsme byli svědky mnohaletých soudních válek i mezi výrobci smartphonů. Nejenže jde o velké sumy, ale i samotný proces je značně nákladný. V některých případech se suma vyšplhá na desítky až stovky milionů dolarů, přičemž proces může trvat i několik let. Některé firmy se raději dohodnout na spolupráci a za poplatek získají přístup k licencím.

Nokia a Samsung

V první řadě je nutné uvést, že v tomto případě nejde o výrobce smartphonů Nokia. O tu se stará společnost HMD Global, která nemá nic společného s touto dohodou. Nokia, jakožto původní společnost zabývající se nejen mobilními technologiemi, vyvíjí spoustu například i video formáty. Právě ty hrají v nové licenční dohodě hlavní roli.

Samsung za používání video standardů od Nokie bude vyplácet licenční poplatky. Samsung získá patřičnou technologii a Nokii se vrátí investice do vývoje. Nehrozí tedy soudní spory a celkově Samsung může jednodušeji vylepšit své produkty.

OZO auddio banner blog 942x381x

Zdroj: Nokia

Bohužel ani jedna společnost nechce zveřejnit detaily kolem celé licenční dohody. Odhaduje se, že se jedná o video standardy kolem streamování přenosu, ale klidně mohou souviset se zpracováním nebo přehráváním videa. Nejedná se o první dohodu mezi Nokií a Samsung. Obě firmy na podobné bázi spolupracují již od roku 2013. Neočekává se, že by došlo ke zdražení produktů Samsungu o licenční poplatky, jelikož ve své podstatě jihokorejská společnost nemusela investovat do vývoje, nebo soudních sporů.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim