reklama

Instagram dospělým již nedovolí posílat zprávy mladistvým, kteří je nesledují

Instagram dospělým již nedovolí posílat zprávy mladistvým, kteří je nesledují
2021-03-20T08:00:42+02:00
• 20. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Instagram je dnes velmi populární sociální sítí s mnoha uživateli z celého světa a také všech věkových kategorií. V tom také může být určité riziko, které se nově tento gigant pokusí eliminovat, tedy alespoň částečně. Novinka totiž pozmění pravidla odesílání zpráv. Plnoletí uživatelé tak nově budou značně omezeni v zasílání zpráv mladistvým uživatelům, kteří je nesledují.

Nová pravidla pro zasílání zpráv

Tato nová aktualizace Instagramu sice zcela neznemožní zasílání zpráv, razantně tuto možnost ale omezí. Jakmile mladistvý či mladistvá obdrží zprávu od plnoletého člena, kterého nesleduje, nabídnou se 3 možnosti; Omezit, Nahlásit a Blokovat. Tyto možnosti by měly být dostupné nejen před přečtením obdržené zprávy, ale i později, pokud již nějaká konverzace proběhla. Nová pravidla jsou tak zaměřena především na ochranu mladistvých uživatelů a kladou si za cíl, aby se tito uživatelé necítili pod nátlakem.

Adult Minor Restrictions in DM0png 920x613x

zdroj: Instagram

Instagram údajně vyvinul algoritmus, který rozpozná podezřelé zprávy a mladistvého uživatele tak upozorní a nabídne mu výše zmíněné možnosti. Společnost však nezveřejnila, jak přesně budou tyto algoritmy fungovat a na jaké fráze či slova se tak zaměřili. Víme pouze to, že tato funkce bude v některých zemích dostupná již během tohoto měsíce, v ostatních v blízké době. Konkrétní země však zveřejněny nebyly.

Safety Noticespng 1120x1075x

zdroj: Instagram

Sociální síť spadající pod Facebook také uvádí, že již nyní pracuje na rozpoznávání pravého věku uživatele pomocí umělé inteligence. Instagram je oficiálně dostupný až od 13 let, toto kritérium lze však lehce obejít i v nižším věku nastavením falešného data narození. Společnost se dušuje, že chce tomuto obcházení zabránit, neuvádí však žádné podrobnosti o tom, jakým způsobem toto rozpoznávání bude fungovat.

Novým mladistvým uživatelům bude také ihned po vytvoření účtu navrhováno nastavení účtu jako soukromého namísto veřejného pro větší soukromí. Zvolí-li uživatel i přesto veřejný účet, Instagram mu po čase navrhne přepnutí na soukromý účet a zdůrazní mu jeho výhody.

Teen Privacy Experiencepng 1120x1072x

zdroj: theverge.com

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat