reklama

Fotoaparát Google získává nové vychytávky

Fotoaparát Google získává nové vychytávky
2021-03-08T08:00:46+02:00
• 8. 3. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Google ukázal, co je možné dostat z jednoho fotografického senzoru u řady smartphonů Pixel. Ostatně používá stále jeden a ten samý čip s 12 MPx. Letos se očekává, že použije zatím nepředstavený IMX800 od Sony s 50 MPx a velikostí jeden palec. Mezitím pokračuje na vylepšování své aplikace pro focení. Tentokrát jde jen o drobné vychytávky.

Fotoaparát Google

Aplikace Fotoaparát nabízí poměrně zajímavé režimy, přičemž poslední aktualizace přinesla nové možnosti pro natáčení videí. Bohužel stále chybí nějaký pokročilý režim nabízející větší možnosti nastavení. Místo toho verze 8.2 přináší nové možnosti pro rychlejší zachycení videa. Už nyní lze v režimu focení podržením spouště spustit natáčení videa. Je třeba jen držet tlačítko po celou dobu.

Tato funkce zůstává a navíc získává nová gesta. Při posunutí prstem nahoru dojde k přiblížení objektu. Posunem dolů dojde k oddálení. Gesto doleva pak aktivuje režim, kdy můžete pustit tlačítko a zůstane aktivní natáčení videa. Pak stačí jen znovu kliknout na tlačítko pro zastavení nahrávání.

Google Camera 82204 Quick Share New Features 485x1024 483x273x

Zdroj: XDA Developers

V tuto chvíli začíná šíření nové verze. Lze očekávat, že se novinka co nevidět objeví v aplikaci GCam, což je komunitní verze aplikace Fotoaparát Google. Tu najdete na stránkách XDA Developers a je k dispozici pro vybrané smartphony.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Fili Flyjo

8. 3. 2021, 20:58
Android aplikace

Na pixelů 3 funguje. Plus vytahování fotek z videí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim