reklama

Lenovo ThinkReality A3 jsou nejnovější AR brýle

Lenovo ThinkReality A3 jsou nejnovější AR brýle
2021-01-10T18:00:41+01:00
• 10. 1. 2021

Zdroj: xda-developers.com

Google se snažil zaujmout uživatele svými chytrými brýlemi, ale v tomto segmentu neuspěl. V tuto chvíli se zdá, že hlavní využití bude pro tento typ produktu u firem, které mohou skrze AR a VR brýle nabídnout praktičtější využití při práci, než u uživatelů při běžném nošení. Na trh přichází nový produkt v podobě Lenovo ThinkReality A3, což jsou brýle s rozšířenou realitou.

Lenovo ThinkReality A3

Nové brýle pro rozšířenou realitu od společnosti Lenovo nemají sloužit jako samostatné zařízení nezávislé na čemkoliv jiném. Firma uvádí, že se jedná o možnost, jak rozšířit pracovní prostor. V rámci zobrazovacích panelů se nabízí rovnou dva pro stereoskopické vidění s rozlišením Full HD. Ty mají umožňovat zobrazení až pěti virtuálních monitorů.

Lenovo ThinkReality A3 smart glasses product image 1024x683 1024x683x

Lenovo ThinkReality A3; Zdroj: xda-developers.com

Přední strana je mimo jiné vybavena třemi kamerami, všechny nabízí 1080p. Dvě z nich jsou typu fisheye a mají posloužit i pro lepší mapování prostoru okolo uživatele. O výkon se zde stará platforma Snapdragon XR1 od společnosti Qualcomm. Sice se již jedná o tři roky starý procesor, ale pro dané účely zřejmě poslouží dobře.

Lenovo ThinkReality A3 smart glasses product image2 1024x683 1024x683x

Lenovo ThinkReality A3; Zdroj: xda-developers.com

Společnost uvádí, že Lenovo ThinkReality A3 bude možné připojit k běžnému počítači, notebooku a také k vybraným smartphonům značky Motorola. Do prodeje se dostanou v první polovině tohoto roku a budou existovat i ve speciální edici pro průmyslové použití. Lenovo ThinkReality A3 jsou spíše tedy možností, jak rozšířit svůj prostor o další virtuální plochu, což se hodí na cestách, případně ve stísněnějším prostředí. Cena zatím nebyla uvedena.

Zdroje: xda-developers.com, neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim