reklama

Google si začíná pohrávat s Chrome Custom Tabs

Google si začíná pohrávat s Chrome Custom Tabs
2021-01-18T18:40:18+02:00
• 19. 1. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Už v roce 2014 si začaly vývojáři pohrávat s myšlenkou nabídnout uživatelům možnost procházet webové stránky skrze jejich aplikaci pomocí komponenty WebView. O dva roky později Google představil lepší řešení v podobě Chrome Custom Tabs. Jednoduše řečeno, stránka se otevřela v ořezané verzi prohlížeče Chrome, přičemž uživatel nebyl přesměrován do běžného webového prohlížeče. Google si nyní pohrává se změnou u Chrome Custom Tabs.

Chrome Custom Tabs v novém?

Právě tato upravená verze po delší době asi projde výraznější změnou v případě ovládacích tlačítek. Aktuální verze má všechny umístěná v horním pravém rohu, přičemž většina je skryta pod třemi tečkami, tedy pod menu. Nikde jinde se pak nenachází další možnosti.

Podařilo se zachytit upravenou verzi, která je obsažena v Chromu Beta 11.43. U ní se objevuje nová navigační lišta ve spodní části obrazovky. Konkrétně uživatel má možnost jít zpřed, vzad, případně sdílet danou stránku. Nově je zde také měnu, které obsahuje možnosti jako obnovení stránky, otevření v běžném Chromu, nalezení na stránce, nastavení prohlížeče a také odeslání zpětné vazbby.

google app browser redesign 1 1080x2340x google app browser redesign 2 1080x2340x

Zdroj:androidpolice.com

V horní části je již jen základní doména stránky, zavření a uložení do záložek. Prostor pro samotnou webovou stránku se tak omezil o dvě listy. Nová verze se objevuje sporadicky u uživatelů, takže Google zatím jen testuje novinku u menší části uživatelů. Je otázkou, jestli dojde k nasazení do stabilní verze a pro všechny uživatele.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat