reklama

Sony a Android 11 – mobily s přislíbenou aktualizací

Sony a Android 11 – mobily s přislíbenou aktualizací
2020-11-30T19:42:16+02:00
• 1. 12. 2020

Xperia 1 II; Zdroj: Dotekomanie.cz

Google sice vydal Android 11 před nějakou dobou, ale zatím jsme se nedočkali nějakého závodu, kdo bude mít nejvíce mobilů s novou verzi mobilního operačního systému. Některé firmy zatím testují beta verze, jiné slibují, která zařízení dostanou aktualizaci a některé mlčí. Xiaomi už začalo aktualizovat, ale zatím se vše týká jen mobilů na asijském, respektive čínském trhu. Nějakou chvíli potrvá, než se dostane nová verze na evropské mobily. Nyní zde máme Sony, které zveřejnilo svůj plán aktualizací.

Aktualizace na Android 11

Sony stále produkuje poměrně dost mobilů každý rok, ale jak asi můžete tušit, první dojde na top modely. Zatím ale nelze jednoduše konstatovat, jestli starší zařízení dostanou aktualizaci či nikoliv. Firma jen uvedla, kdy dostanou aktuálnější top modely novou verzi.

První se dočká Xperia 1 II (recenze), která by měla dostat Android 11 ještě do konce tohoto roku. Následovat bude Xperia 5 II, ale zde je již uvedeno do konce ledna 2021. Stejný časový horizont je uveden u modelu Xperia 10 II. Starší modely Xperia 1 (recenze) a Xperia 5 (recenze) budou mít Android 11 dostupný do konce února 2021.

Xperia 1 II 13 5943x3336x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sony se nijak nevyjádřilo k aktualizaci další smartphonů, které má ve svém portfoliu. Zřejmě si budeme muset počkat, jestli se například dočkají smartphony Xperia 10, Xperia 10 Plus a další. Je zde možnost, že se Sony zaměří jen na novější zařízení a starší mobily nechá na stávajících verzích Androidu.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim