reklama

Revoluční notebook Lenovo ThinkPad X1 Fold brzy v prodeji u Smarty sponzorovaný článek

Revoluční notebook Lenovo ThinkPad X1 Fold brzy v prodeji u Smarty [sponzorovaný článek]
2020-12-01T17:17:57+02:00
• 19. 11. 2020
1

Jednoznačným budoucím trendem zdá se být ohebnost. Teď nemyslíme ohebnost lidského těla, ale mobilních telefonů. Na světě se již pár zajímavých kousků nachází. V současnosti ohýbáme spíše telefony, zatímco notebooky byly tak trochu zapomenuty. Ovšem ne v případě Lenovo. 

Právě od firmy Lenovo jsme se dočkali zbrusu nového a revolučního ohebného notebooku. Jedná se o zařízení pod názvem Lenovo ThinkPad X1 Foldable PC. Jedná se o plnohodnotný přenosný počítač. Nabízí například operační systém Windows 10. Největší předností však je kompaktnost, neboť díky ohebné konstrukci se vám zařízení vejde i do kapsy – při trošce štěstí.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

Nicméně, notebook je vybaven 13,3palcovým displejem s poměrem stran 4:3. Zobrazovací panel je pak vybaven OLED technologií nabízející 2K rozlišení. Abychom ale vše uvedli na pravou míru. Při rozloženém stavu se jedná o tablet. Pokud jej ale budete chtít používat jako notebook, displej se samozřejmě zmenší. 

Jakmile se zařízení ohne do polohy notebooku, automaticky se zobrazí dotyková klávesnice. Skvělou funkcí také je, že Lenovo do svého přístroje implementovalo podporu bezdrátových klávesnic. Zajímavostí mimo jiné je i možnost využít zařízení jako zápisník. 

lflex3 769x418x

Minimalismus zvenčí, maximalismus uvnitř. Na první pohled vás zaujme jeho tenké zpracování. V zavřeném stavu jeho jsou jeho rozměry pouhých 158 × 236 mm, které odpovídají zhruba polovině rozměrům klasického 13,3″ laptopu. Tloušťka se drží na úctyhodných 2,78 cm a pokud se teď ptáte, jestli vznikne při zavření mezera, tak ano a víte co se do ní lze vložit? Můžete do ní vložit diář anebo raději klávesnici, kterou tak budete mít vždy s sebou. Navíc s originálním koženým pouzdrem se vám dostane i velmi praktického stojánku.

K čemu dvě zařízení, když stačí jedno pořádné? S možností připojitelné magnetické klávesnice Lenovo ThinkPad X1 Fold poslouží jako klasický laptop. Po jejím odejmutí se vám naskytne pohodlné prostředí tabletu, jenž doplní práci s multimédii o možnost dotykového ovládání. Samozřejmostí je i podpora aktivního stylusu Lenovo Mod pro aktivně kreativní mozky.

Lenovo ThinkPad X1 Fold:  výkonný, ledově chladný

Máte z celé firmy nejvyšší výkon a chcete nastavit laťku hodně vysoko? S tím, co má ThinkPad X1 Fold v útrobách to půjde jako po másle. Výkonný procesor Intel Core i5-L16G7 (1.4/3.0GHz 5jáder/10vláken) s operační pamětí 8 GB RAM a objemným úložištěm SSD NVMe o velikosti 512 GB. Vše dohromady poskytuje dostatek prostoru pro vše potřebné.

Lenovo ThinkPad X1 Fold

O konektorovou výbavu se stará dvojice nadčasových USB-C 3.2 Gen 2 portů, které navíc podporují připojení skrze DisplayPort a rychlodobíjení. Pro efektivní a stylovou komunikaci se zbytkem světa přímo z postele zastřeší IR 720p webkamera. Šikovný systém chlazení umístěný přímo na základní desce zajišťuje efektivní rozptyl tepla. Ani celodenní používání nedokáže přehřát Lenovo ThinkPad X1 Fold.

Zařízení ještě není v prodeji, ale Smarty zahájilo předobjednávky. Revoluční notebook si můžete už nyní předobjednat ZDE.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Martin Jeřábek

19. 11. 2020, 18:57

Za tu cenu, by tohle chtěl jen blázen 🤪

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat