Oprava fotoaparátu u iPhone 12 vyžaduje oficiální servis

Oprava fotoaparátu u iPhone 12 vyžaduje oficiální servis
2020-11-01T18:21:38+02:00
• 2. 11. 2020

Zdroj: Appleinsider.com

Doby, kdy jste mohli s iPhonem zajít téměř do jakéhokoliv servisu, jsou nám zase o krok vzdáleny. Technici z populárního serveru iFixit se pokusili o tradiční rozbor modelu iPhone 12 do posledního šroubku a na jeho konci došli k poměrně neobvyklému závěru. Kalifornský Apple si opět dovolil poutáhnout šrouby ve vztahu k neoficiálním servisním střediskům, která někteří uživatelé upřednostňovali z důvodu nižší ceny.

Verze Pro výjimkou

Pokud začneme zpětně, tak výměna Touch ID nebo Face ID od počátku z bezpečnostních důvodů vyžadovala přeprogramování v softwaru System Configuration, který mají k dispozici pouze autorizované servisy. Počínaje generací iPhonu XR/XS se k podobnému postupu připojil také úkon výměny baterie. Nově u aktuální generace iPhonu 12 nelze navíc vyměnit displej a celý modul fotoaparátu, aniž byste jej předem neautorizovali u Applu.

iPhone 12 camera repair 564x677x

Zdroj: Phonearena.com

V případě neoprávněné výměny displeje vyskakuje hláška: „Nelze ověřit, zda má tento iPhone originální displej Apple.“ Naopak u fotoaparátu lze zpozorovat nefunkčnost vybraných režimů, zpomalení či zamrznutí aplikace. Zahraniční server AppleInsider jako možný důvod uvádí, že pokročilá metoda výpočetní fotografie vyžaduje větší návaznost na čipovou sadu, a proto Apple nejprve vyžaduje získání povolení.

Velkou zajímavostí je fakt, že model iPhone 12 Pro po stejné výměně nevyžadoval žádná ověření. Nakonec zůstává otázkou, zda telefon si během používání nemůže ještě říct o dodatečnou autorizaci.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat