reklama

Google Keep přijde o Chrome aplikaci, ale náhrada již existuje

Google Keep přijde o Chrome aplikaci, ale náhrada již existuje
2020-11-03T16:02:07+01:00
• 3. 11. 2020

Zdroj: AndroidPolice.com

5

Bylo by neobvyklé, kdyby Google něco nezaříznul nebo nezměnil každý měsíc. Nyní se dozvídáme, že na řadu přišel klient pro službu Google Keep. Situace je poněkud zvláštní, jelikož existuje náhrada a ve výsledku uživatel může skončit v podstatě u podobného řešení, minimálně bude připomínat to původní.

Google Keep se mění

V první řadě zde máme změnu, kterou jste možní již zaznamenali. Google Keep má novou ikonu, která se postupně začíná objevovat napříč aplikacemi. Jde zřejmě o součást nedávných novinek v rámci G Suite, kde Google představil nový název a také novou grafiku.

Keep icon Android Police Old vs new 1843x1000x

Původní a nová ikona Google Keep; Zdroj: AndroidPolice.com

Služba Google Keep disponuje, aspoň zatím, Chrome aplikací, kterou jste si mohli nainstalovat do počítače. Díky tomu působila na první pohled jako samostatná aplikace. Google ale oznámil před nějakým časem, že Chrome aplikace budou zrušeny, konkrétně se tak má stát v červnu příštího roku. Je tak pochopitelné, že i klient pro Google Keep v rámci Chrome aplikací bude ukončen.

Screenshot 45 663x150x

Zdroj: Dotekomanie.cz

V tuto chvíli Chrome aplikace Google Keep zobrazuje varování, které informuje o přesunu služby jen do webové podoby, byť verze pro mobilní telefony zůstanou. Pokud ale kliknete na tlačítko aktualizovat, dostanete se na web služby, kde je vám nabídnuta instalace nové aplikace. Tentokrát se jedná o Webovou Progresivní Aplikaci (PWA). Zatím není běžně dostupná, ale zřejmě se bude nabízet co nevidět. Původní Chrome App klient bude ukončen v únoru 2021.

Zdroje: androidpolice.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Pavel Mahdalík

4. 11. 2020, 19:17

To je tak, když něco funguje, je dobré to zatrhnout!

Keep je výborná aplikace, ale co nemohu pochopit je to, proč nejde (jako u všech jiných možných i nemožných aplikací) sdílet jeden konkrétní štítek. To mi hlava naprosto nebere. To by byla naprosto super funkce. Bohužel nemohu najít žádnou podobnou aplikaci, která by tuto funkci měla.

David Pastirik

4. 11. 2020, 13:28
Android aplikace

Jde pridat „spolupracovnik“ u kazdeho stitku zvlast. To neni ono?

Bylo by to ono, kdyby se mi tuto možnost podařilo najít. Bohužel už fakt nevím, pod čím tam tuto funkci hledat.

Totem Sisal

3. 11. 2020, 18:56

Fix kurva

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim