reklama

Google Fotky asi nebudou mít všechny funkce zdarma

Google Fotky asi nebudou mít všechny funkce zdarma
2020-11-06T20:58:41+01:00
• 7. 11. 2020

Zdroj: Google.com

6

Google nabízí spoustu služeb a mezi ty konzistentnější patří v poslední době Google Fotky, byť někteří uživatelé ještě s radostí vzpomínají na původní Picasa. V poslední době jsme se dočkali několika novinek, zejména v rámci editování. Některé funkce jsou ale zatím určeny exkluzivně pro Pixelu smartphony. Služba jako taková je nabízena ve verzi zdarma, ale pokud chcete ukládat snímky a videa v plné kvalitě, musíte si připlatit. Jedná se zatím o jedinou placenou záležitost Google Fotek, ale to by se mohlo změnit.

Google Fotky a funkce pro platící?

Je celkem pochopitelné, že si Google chce nechat zaplatit za větší využívání cloudového prostoru. Většině uživatelů ale postačuje základní verze zdarma, která sice omezí velikosti videí a fotografií, ale můžete si jich nahrát kolik chcete. Nyní se ale podařilo objevit v aplikaci Google Fotky pro Android několik náznaků, které se nemusí jen tak někomu líbit.

Díky XDA Developers se dozvídáme, že si Google pohrává s možností zamknutí některých editačních funkcí, respektive budou dostupné pouze pro platící uživatele. Tedy ty, kteří mají nějakou formu Google One, což je primárně služba na cloudový prostor. V nedávné době se ale dočkala navíc VPN funkce.

Google Photos Unlock Color Pop 1 675x1200x Google Photos Unlock Color Pop 2 675x1200x

Zdroj: xda-developers.com

Nejenže jsou náznaky v samotném kódu aplikace, ale dokonce se některým uživatelům objevila informace, že pokud chtějí nějakou funkci na úpravu fotky, budou si muset koupit jakýkoliv tarif Google One. Konkrétně se novinka objevila u možnosti Colour Pop, která umí zvýraznit jen jednu barvu a zbytek snímku je černobílý.

Tato funkce se nabízí běžně u některých snímků zdarma, ale možná bude spadat do placených. Pravděpodobně hlavním rozhodovacím faktorem bude využití pokročilých algoritmů, tedy funkcí založených na „umělé inteligenci“.

Zatím ale nelze jednoduše konstatovat, že Google Fotky budou nabízet editační funkce jen za poplatek. Google tuto možnost zatím testuje a pravděpodobně prozkoumává. Zatím nevydal jakékoliv vyjádření, ani jiné prohlášení o testování. Můžeme ale odhadovat, že tento krok se nesetká s kladnou odezvou.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Frič

7. 11. 2020, 20:13
Android aplikace

No tak doufám že budou dostupné zdarma alespoň pro Pixely, když se color popem tak chlubil a chlubil se také, že je dostupný i v nePixelových Androidech. Přímo u reklamy na Pixel 4

Ondra Kalousek

7. 11. 2020, 12:52
Android aplikace

Je na čase změnit fotoaplikaci

Přemysl Vaculík

VIP 7. 11. 2020, 14:03

Proč?

Ondra Kalousek

7. 11. 2020, 18:27
Android aplikace

Všichni to známe. Za chvíli tam budou bannery – předplaťte si Google One, funkce navíc! A podobné věci.

Daniel Martinek

7. 11. 2020, 11:28

U mě se funkce color pop ani neukazuje, takže její zamknutí mi vadit nebude.

Přemysl Vaculík

VIP 7. 11. 2020, 11:39

Tak ona se neukazuje v základu u všech snímků, většinou u portrétních.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim