reklama

Nový seznam vyhledávačů na Androidu

Nový seznam vyhledávačů na Androidu
2020-09-30T20:56:35+02:00
• 1. 10. 2020

Autor: Přemysl Vaculík; Zdroj: Dotekomanie.cz

Google dostal od EU pokutu za monopolní chování v rámci vyhledávačů na Androidu a také v Chromu. Následně jsme se dočkali nabídky výběru, kde si může uživatel vybrat, jaký vyhledávač bude používat primárně na smartphonu při prvním nastavování. Samozřejmě lze tuto volbu kdykoliv změnit. Nyní zde máme zcela nový seznam, který se bude v nabídce objevovat.

DuckDuckGo jde proti Googlu, chce více prostoru

Android a vyhledávání

Google zvolil metodu aukcí pro výběr vyhledávacích služeb. Dle jeho názoru se jedná o dobrou a férovou cestu, kde může uspět kdokoliv. Samozřejmě Google Vyhledávání zůstává k dispozici, přičemž bude seznam vždy obsahovat celkem čtyři možnosti na výběr.

Sice se mohlo zdát, že nabídka zůstane stejná, ale ve skutečnosti se budou aukce periodicky opakovat. Nyní zde máme nové výsledky aukce pro období od 1. října do 31. prosince. Nově se tedy bude v mobilech nabízet kromě Google vyhledávání také info.com, PrivacyWall a Seznam.cz. Následně proběhne další aukce a seznam se může opět změnit.

unnamed 7 491x1000x

Zdroj: Google

Zatímco u nás vypadl Bing, tak v jiných zemích si připlatil, aby mohl být v tomto seznamu. Konkrétně se objeví ve 13 evropských zemích. Služba DuckDuckGo bude k dispozici jen ve 4 státech. Samozřejmě je otázka, jestli tento způsob výběru má nějaký vliv na používání vyhledávacích služeb.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim