reklama

iOS 14.2 nabídne skvělou funkci pro slabozraké

iOS 14.2 nabídne skvělou funkci pro slabozraké
2020-09-23T13:00:35+01:00
• 23. 9. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple zveřejnila první veřejnou beta verzi připravované aktualizace iOS 14.2 a iPadOS 14.2. Ta je samozřejmě k dispozici registrovaným testerům. Aktualizace je k dispozici teprve několik dní po nasazení vývojářské verze.

iOS 14.2 poprvé pro veřejné testery

Veřejní beta testeři, kteří se zaregistrovali do beta programu společnosti Apple, si mohou aktualizaci stáhnout bezdrátově po instalaci příslušného certifikátu z webu Public Beta. 

S jistotou můžeme říci, že připravovaný systém iOS 14.2 přinese nové tlačítko Shazam, které lze přidat do Control Center. Chcete-li si přidat nové tlačítko pro aktivaci rozpoznávání hudby Shazam do Control Center, musíte mít nainstalovanou poslední veřejnou beta verzi iOS 14. Poté otevřete aplikaci Nastavení, zvolte Control Center a pak vyhledejte Shazam pod hlavičkou Další ovládací prvky. Poté můžete tlačítko Shazam přidat a uspořádat jej, jak uznáte za vhodné. Jakmile tlačítko přidáte, můžete na něj jednoduše klepnout a tím ihned aktivovat rozpoznávání hudby. Prostřednictvím vyskakovacího okna vám pak aplikace ukáže název skladby a umělce. Stejné okno nabízí služba Apple Music. 

iOS 14.2

Zdroj: MacRumors

Aktualizace přináší také přepracovaný widget Now Playing pro Control Center, který obsahuje seznam naposledy přehrávaných alb, které si možná budete chtít poslechnout. K dispozici je také přepracované rozhraní pro AirPlay. Pokud pak patříte mezi slabozraké uživatele, oceníte připravovanou funkci People Detection. Jednoduše řečeno dokáže iPhone pomocí fotoaparátu informovat, jak daleko jsou ostatní lidé. Nová beta verze iOS 14.2 bude určitě ještě nějakou dobu testována, protože Apple pracuje na nových iPhone, které budou představeny někdy v říjnu.

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim