ZTE Axon 20 5G nabídne foťák pod displejem aktualizováno

ZTE Axon 20 5G nabídne foťák pod displejem [aktualizováno]
2020-08-19T17:05:31+02:00
• 19. 8. 2020

Aktualizováno 19. 8.

Společnost ZTE již potvrdila, že prvního září představí světově první smartphone s kamerou pod displejem, který půjde do přímého prodeje. Jsme si docela jistí, že se jedná o chystaný model ZTE Axon 20 5G (A20). Již jsme měli k dispozici snímky mobilu, ale nyní se objevuje tiskový render, kde lze vidět smartphone z obou stran. Skutečně nejde vidět přední selfie kamera a není ani ukryta ve výsuvném mechanismu.

ZTE Axon 20 5F 2560x1440x

Zdroj: gizmochina.com

Původní článek 14. 8.

Dalším milníkem v oblasti standardních smartphonů bude ukrytí přední selfie kamery pod samotný displej. Některé společnosti se již pochlubily, že pracují na této novince. V tomto týdnu se nechalo slyšet i ZTE, že připravuje mobil s takovou technologií. Předpokládá se, že by se mělo jednat o chystanou novinku ZTE A20 5G, která se nám nyní ukazuje díky certifikací v Číne.

První s foťákem pod displejem?

O chystané novince ZTE A20 5G se vědělo poměrně málo, ale díky certifikaci se dozvídáme, jak bude vypadat a jaké asi nabídne specifikace. Sice na fotkách je mobil s vypnutým displejem, ale ani po manipulaci s obrázky jsme nenašli jakékoliv náznaky, že by mobil byl vybaven výřezem, otvorem nebo výsuvným mechanismem pro přední kamerku. Předpokládáme tedy, že ZTE A20 5G skutečně jako první nabídne tuto technologii. Otázkou je, jaká bude výsledná kvalita snímků.

20023218 z 1 480x640x 20023218 b 480x640x

Zdroj: Tenaa

Co se týče specifikací, nebude se jednat o top model. ZTE chce zřejmě mobil s unikátní technologií nabídnout za přiměřenou cenu. Kdyby došlo na použití těch nejlepších procesorů, cena by byla možná až příliš vysoká. ZTE A20 5G tedy nabídne dle dostupných informací Snapdragon 765G s 6 nebo 8 GB RAM. Pro data bude vyčleněno úložiště o velikosti 128 GB. Displej s ukrytou kamerou a čtečkou otisků prstů nabídne Full HD+ rozlišení na 6,92palcové úhlopříčce, přičemž se bude jednat o AMOLED panel.

Na zadní straně bude 64MPx hlavní foťák společně s 8MPx širokoúhlým a dvěma dalšími po 2 MPx (hloubka ostrosti a makro). Přední kamera má mít 32 MPx. O energii se má postarat baterie s kapacitou 4200 mAh a podporou rychlého nabíjení. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc.

Zdroje: fonearena.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat