reklama

Podívejte se, jak vypadá rozebraný AirPower

Podívejte se, jak vypadá rozebraný AirPower
2020-08-23T20:15:48+01:00
• 23. 8. 2020

Zdroj: MacRumors

Společnost Apple v květnu loňského roku zrušila projekt AirPower, tedy vývoj bezdrátové nabíječky. Projekt byl odpískán z důvodu standardů, které nabíječka nebyla schopna splnit. Původní bezdrátová nabíječka AirPower měla mít několik cívek, které se navzájem překrývaly. Ve finále díky tomu mělo být možné umístit na podložku až tři zařízení, a to kamkoliv. Problémem ale byla nízká efektivita a přehřívání.

AirPower podrobným pohledem

Dle posledních informací se tým inženýrů v Applu snažil bezdrátovou nabíječku předělat a zkoušeli také vyřešit její původní problémy. Zvažovalo se použití jiných materiálů. Původní AirPower měl povrch proveden ze silikonu, poté se testovala kůže nebo sklo. Žádný z prototypů nicméně nenabíjel chytré hodinky Apple Watch a společnost odmítala vydat verzi bez jejich podpory.

AirPower

Zdroj: MacRumors

Na internetu se tentokrát objevily fotografie zachycující bezdrátovou podložku AirPower. Jak můžete vidět z přiložených fotek, nabíječka byla vybavena několika cívkami a deskou s plošnými spoji a čipy, které měly sloužit jako mozek zařízení. 

AirPower

Zdroj: MacRumors

Apple navrhl nabíječku tak, aby mohla nabíjet iPhone, AirPods a Apple Watch najednou a kdekoliv umístěné na podložce. Přestože byla práce na původní nabíječce zrušena, objevily se spekulace ze spolehlivých zdrojů, že Apple pracuje na menší bezdrátové nabíjecí podložce, která by mohla být představena už letos. 

AirPower

Zdroj: MacRumors

S touto informací přišel i populární leaker Jon Prosser, který ve svém twitterovém příspěvku oznámil, že Apple pracuje na novém prototypu. Konkrétně se tak stalo už před několika měsíci, ovšem v té době společnost zápasila s nabíjením Apple Watch, protože odstranila několik cívek a zbylé zvětšila. Kromě toho integrovala čip A11, který dokáže dynamicky řídit teplo. Jon Prosser zveřejnil nové informace i s fotografiemi, na kterých je zachycena údajná stanice AirPower s funkčním nabíjení Apple Watch.

Kódové označení tohoto prototypu zní C68. V tweetu bylo také uvedeno období, ve kterém by mohla být nabíječka představena. Údajně můžeme zařízení očekávat v průběhu čtvrtého čtvrtletí 2020 a prvního čtvrtletí 2021. Samozřejmě za předpokladu, že testování současného prototypu s označením C68 proběhne bez problému. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim