reklama

Google Crowdsource se rozvíjí, vylepšuje Asistenta a pomáhá nově i s rozpoznáváním emocí

Google Crowdsource se rozvíjí, vylepšuje Asistenta a pomáhá nově i s rozpoznáváním emocí
2020-08-08T22:20:01+01:00
• 9. 8. 2020

Zdroj: facebook.com/GoogleCrowdsource/

2

Google Crowdsource je aplikace z roku 2016, díky které společnost Google vyhledává pomoc uživatelů ke zlepšení vlastních nástrojů, jako je Google Lens, Asistent či rozpoznávání textů. Google tak skrze své příznivce skrze jejich konfirmace správnosti dat vylepšuje strojové učení. V letošním roce se Google snaží ještě více zapojit komunitu, aby mu pomohla v rozvoji a kromě posílání newsletteru a rozvíjení lokálních Crowdsourcových komunit, zvláště v rozvojových zemí, nyní přišel i s vylepšenou webovou stránkou i aplikaci a přidává nové typy úkolů.

crowdsource 1318x517x

Zdroj: Google Crowdsource

Crowdsource se chlubí svými úspěchy

Komunita se rozrůstá a díky četnému přidávání dat ze Spojených států a z různých částí Asie, Afriky a Latinské Ameriky se výrazně rozvíjí i aplikace v místních oblastech, jako jsou například Mapy. Google nově přidal úkoly, které byly v řádech týdnů splněné, ale jedná se jen o dočasný stav, než budou doplněny nové. Mezi novinky se připojilo popisování orientačních bodů v přírodě a v obcích, což má za cíl vylepšení AR navigování v Mapách. Dále bylo přidáno rozpoznávání emocí z tváře. Respondent má označit, zda na krátkém úryvku videa je zachycena emoce záporná, neutrální či kladná a případně doplnit, o jaký projev emoce se jedná. Třetí novinkou je doučování Google Asistenta, tento úkol je však již nyní splněn. Některé z původních kategorií, například překlad textu a hodnocení správnosti textu, byly odebrány.

výraz tváře 1111x728x

Zdroj: Google Crowdsource

Co se díky komunitě podařilo?

  • Rozpoznávání ručně psaného textu přes klávesnici Gboard se zlepšilo o 35 % u 18 jazyků používající latinku.
  • Výrazně se zlepšilo rozpoznávání snímků, Open Images Dataset V6 + má nyní již 60 miliónů označených fotografií a podařilo se vylepšit kvality Google Lens, Maps, Image Search a Google Fotek.
  • Zlepšení navigace v Mapách zvláště v regionech USA, Filipínách, Japonsku a Indonésii.
  • Uživatelé darovali již přes 400 000 snímků do rozšíření databáze pro rozpoznávání obrazu.
  • Označování snímků pomáhá nyní lépe rozumět zrakově postiženým při prohlížení webu pomocí Chromu, co je jim zobrazováno.
crowdsource

Zdroj: Google Crowdsource

Google vybízí: „Založte si i vy lokální komunity pomocníků k lepší AI.“ Společnost se tak snaží získat nové lidi, kteří by přispívali do vylepšování strojového učení. Při zájmu o založení místní komunity stačí vyplnit formulář.

Aplikace je dostupná jen pro Android.

logo-app Crowdsource Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: newsletter Google Crowdsource

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

JiriJandl

9. 8. 2020, 19:11

To je od komunity Google hezké, že už nezabloudím na Filipínách, nebo že v africké díře po granátu najdu chýši č. 3 na „žirafa-strasse“, ale úkol „doučování assistenta – splněn“ ??? To těžko… :-D

Karel Čapka

VIP 9. 8. 2020, 20:21

Taky jsem byl překvapen, že úkoly pro Asistenta jsou hotovy. Asi měli vývojáři malý dataset úkolů.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim