reklama

Xiaomi se v Evropě nebývale daří

Xiaomi se v Evropě nebývale daří
2020-08-08T09:30:13+02:00
• 8. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po průzkumu trhu s tablety přichází na řadu statistika týkající se chytrých telefonů a čerstvá čísla opět pochází od známé firmy Canalys. Zveřejněná tisková zpráva informuje o dodávkách telefonů po celé Evropě během druhého čtvrtletí letošního roku. Čínská společnost Xiaomi nadále pokračuje v nárůstech z prvního čtvrtletí, přičemž začíná atakovat nejvyšší příčky, kde si konkurence dlouhodobě drží svá stálá místa.

Huawei začíná ztrácet

První místo zatím patří jihokorejskému Samsungu, který si i přes 31% pokles drží 30% celkový podíl. Do jejich čísel by se zanedlouho mohly promítnout prodeje mobilních novinek z poslední akce Galaxy Unpacked, takže už nadcházející čtvrtletí jim může přinést daleko lepší výsledky. Druhou příčku zaujímá společnost Apple s 21% podílem a 42% nárůstem oproti stejnému období v loňském roce. V tomto případě hlavní slovo dostal model iPhone SE 2020.

Telefony Evropa Q2 2020 680x383x

Zdroj: Gizmochina.com

Třetí nejsilnější značkou se stalo Xiaomi, které dosáhlo na vzestup o 65 % a tím získalo 17% podíl. Velkou měrou přispěl mobilní trh ve Španělsku, kam zamířilo vůbec nejvíce zařízení a právě tam si drží první místo v prodejnosti. Čtvrtá tzv. „bramborová“ pozice patří čínskému Huawei s totožným 17% podílem, ale zároveň 17% propadem. Důvody snad nejsou potřeba ani rozpitvávat.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat