reklama

Apple z čínského App Storu odstranil 30 000 aplikací

Apple z čínského App Storu odstranil 30 000 aplikací
2020-08-06T15:00:21+01:00
• 6. 8. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Nejnovější informace hovoří, že společnost Apple odstranila z čínského App Storu přes 30 000 aplikací. Zprávu publikoval Bloomberg, který dále uvedl, že 90 % představují hry. 

Apple maže, aby dodržel podmínky

Apple přes noc odstranil mnoho aplikací. K prvnímu odstranění došlo ve tři hodiny ráno, kdy bylo odstraněno přes 2 000 aplikací z App Storu. Většina byla ale smazána mezi čtvrtou a pátou hodinou místního času. 

Společnost dokonce varovala vývojáře před touto „brutální“ čistou už 8. července. O co přesně šlo?

Apple poslal vývojářům her upomínku 8. července, ve které uvedl své plány na odstranění aplikací. Vše pod podmínkou, pokud vývojáři a vývojářská studia nesplní regulační platební požadavky do konce měsíce. 

Apple

Zdroj: Dotekomanie.cz

Právě tento důvod stál za odstraněním celé řady aplikacích z čínského App Storu. Zajímavé je, že neplatících vývojářů a studií je více. 1. července a 2. července už došlo k odstranění prvních 3 000 aplikací. Bloomberg vysvětlil, že Apple pracuje na dodržování přísných herních zákonů v Číně, které vyžadují, aby vývojáři získali schválení od čínských regulací.

I přes toto odstranění mají čínští majitelé iPhonu a iPadu přístup k více než 179 000 hrám. Přibližně 160 000 z nich pak je zcela zdarma, a proto nepodléhají regulačním požadavkům, které mají vliv na placené tituly.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim