reklama

Google Mapy získávají zobrazení semaforů, zatím omezeně

Google Mapy získávají zobrazení semaforů, zatím omezeně
2020-07-08T09:30:18+01:00
• 8. 7. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Minulý měsíc jsme vás informovali, že do Google Map se chystá několik novinek, mezi kterými najdeme například vylepšené nastavení dojíždění, kde lze kombinovat dopravní prostředky. Jedna novinka se nepodařila zachytit a již nyní se začíná testovat na omezeném počtu uživatelů a pravděpodobně i na omezené části Google Map. Jde o zobrazení semaforů.

Semafory i v navigaci

Novinku se podařilo zachytit jen několika uživatelům a vypadá to, že ji může aktivovat jen Google přes své servery, takže není potřeba vyhlížet aktualizaci, nebo stahovat APK balíčky. Konkrétně se podařilo zachytit zobrazení semaforů ve verzi 10.44.33. Na obrázcích níže si můžete všimnout semaforů, tedy pokud si zvětšíte obrázek. Google jim zatím nedává nějak větší důležitost.

Google Maps Traffic Lights 1 copy 1 1400x1000x Google Maps Traffic Lights 5 1404x900x

Zdroj: droid-life.com

Při základním zobrazení se jedná spíše o drobnost a moc využitelnosti nemá, ale to není případ navigace, kde lze novinku zpozorovat také. Díky tomu můžete přizpůsobit jízdu a počítat se semaforem. Bohužel ani zde není grafika zatím nějak moc výrazná a možná bude komplikované si všimnout, že bude následovat semafor.

Google Maps Traffic Lights 3 1404x900x

Zdroj: droid-life.com

Očekáváme, že se Google zaměří na dopracování novinky a integruje ji hlouběji do navigace, například skrze hlasové upozornění nebo do zobrazení.

Zdroj: droid-life.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim