Google Mapy – chystá se několik novinek do aplikace

Google Mapy – chystá se několik novinek do aplikace
2020-06-21T20:42:44+02:00
• 22. 6. 2020

Zdroj: Google

1

Nedávno Google vypustil aktualizaci aplikace Google Mapy, která přinesla po dlouhé době podporu hudební služby Youtube Music. Jde o součást postupné migrace ze služby Hudba Play. V dohledné době se dočkáme několika novinek v Google Mapách, které cílí na zjednodušení používání a dostupnost informací.

Google vylepšuje Street View o AR prvky

Drobné ale užitečné novinky

V případě aplikací pro iOS se společnosti potýkají s mnohými omezeními, Apple v podstatě upřednostňuje své funkce a služby. Google Mapy ale chystají možnost používání příkazu „Ok Google“ v rámci navigace, což omezí „Hey Siri“. Naštěstí se bude jednat o funkci, kterou si bude moci uživatel zapnout, pokud bude chtít.

Ea r7HbVAAEQgXZ 750x419x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Google Mapy nenabízí jen běžnou navigaci v rámci aplikace. Kromě běžné a veřejné dopravy jsme se za poslední roky dočkali integrace další služeb jako Uber. Nově budete moci zvolit, jestli se mají sdílet přesnější informace o trase. Výhodou bude lepší výpočet ceny, respektive její zobrazení v Google Mapách.

Ea qgM VAAASYb8 1500x1294x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Další novinka bude u recenzí jednotlivých míst. Jejich procházení může být někdy utrpení, jelikož některé z nich jsou zcela zcestné, nepřesné nebo nedostatečné. Pro vylepšení přehledu Google jednoduše zobrazí nejčastěji zmiňované výrazy. Půjde tedy o zobrazení klíčových slov a frází.

Ea ozYCU0AAjeuI 750x833x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Další zajímavá novinka přibude k nastavení dojíždění, respektive napojení na veřejnou dopravu. Nově se nabídnou kombinace jako auto a veřejná doprava, kolo a veřejná doprava, motorka a veřejná doprava, atd. Zde si budete moci zvolit, s kterými kombinacemi se má počítat.

Ea mb9lUEAAck x 750x843x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Není to tak dávno, co jsme se dočkali grafické proměny samotné služby Google Mapy. Nové logo se začíná používat a brzy zamíří i do vyhledávacího pole v aplikaci Google Mapy. Nebude to ale jediná změna, samotné vyhledávání je zakulacenější, takže bude více korespondovat s návrhy pod ním.

Ea hoshU8AAHKdJ 750x218x

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Za těmito objevy stojí Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane), která prozkoumávala zdrojový kód aplikace Google Mapy. Není tedy jasné, kdy se novinek dočkáme a v jakém pořadí.

Zdroje: twitter.com, twitter.com, twitter.com, twitter.com, twitter.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Romanovsky

23. 6. 2020, 18:22

Fajn, ale já bych opravdu uvítal možnost vytvoření vlastní trasy , nebo to lze ale já to neumím? Podotýkám že nemám namysli pomocí bodů na cestě. Je tam někde třeba něco jako zapamatovat si právě projedou trasu která mi třeba vyhovovala víc než klasická?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat