reklama

Nový iPad Air má dostat USB-C místo Lightning konektoru

Nový iPad Air má dostat USB-C místo Lightning konektoru
2020-06-05T16:13:54+02:00
• 6. 6. 2020

iPad Pro 10,5 palce; Zdroj: Dotekomanie.cz

Vcelku nečekaně vloni v březnu Apple oživil zástupce iPad Air, který je v portfóliu tohoto výrobce zástupce tabletů za cenu kolem 15 tisíc korun. Vyplňuje tak mezeru mezi levným iPadem za 10 tisíc a drahým iPad Pro, který začíná na 23 tisících. Nyní se dozvídáme první informace o nástupci iPadu Air.

Nový iPad Air s konektorem USB-C?

Nový iPad Air čtvrté generace má podle Mac Otakary, známého japonského informátora, být jako konektor USB-C. Informaci má prý přímo od čínských dodavatelů. Smysl tento přechod rozhodně dává, jelikož dražší iPad Pro již tento konektor používá.

Zatímco iPad Air 3 vycházel designem a velikostí z iPadu Pro 2017 (10,5″), nový iPad Air 4. generace má být odlehčená verze iPadu Pro 11″ s novým designem. Šetřit se pak má třeba v oblasti fotoaparátů, další podrobnosti zpráva neuvádí. Nicméně podle ní má nový iPad mini zůstat u Lightning konektoru.

Zdroj: Dotekomanie.cz

Již dříve jsme vás informovali, že podle spolehlivého analytika Ming-Chi Kua se letos chystá nový iPad s úhlopříčkou 10,8 palce, což by mohl být právě nový iPad Air. Nový iPad mini má pak dostat displej o velikosti 8,5-9 palce.

Zdroje: macrumors.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim