Moft X – skvělá alternativa k Apple příslušenství recenze

Moft X – skvělá alternativa k Apple příslušenství [recenze]
2020-06-27T18:00:34+02:00
• 27. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Když Apple vydal novou klávesnici Magic Keyboard pro svůj iPad Pro, bylo mi hned jasné, že půjde o velmi prodávané zboží, byť drahé. Určitě máme v plánu novou klávesnici od Applu otestovat, ale nyní se budeme věnovat zajímavějšímu řešení. Proč zajímavějšímu? Protože za zlomek ceny získáte podobnou zkušenost jako z Magic Keyboard. 

Trik je v tom použít neviditelný stojánek pro tablet pod názvem Moft X. Poté stačí k tabletu připojit bluetooth klávesnici a máte vyhráno. Samozřejmě jde o netradiční řešení, z mého pohledu ale o velmi dobré, hlavně v případě, kdy nechcete utratit 10 000 Kč za klávesnici od Applu. V dnešní recenzi si stojánek Moft X podrobně představíme a k tomu přidám své zkušenosti z používání. Pohodlně se usaďte, protože tohle vám vyrazí dech. 

Moft X – netradiční, zato skvělé řešení

Moft X stojan je neviditelný z toho důvodu, že se nachází na zadní straně zařízení – v mém případě na iPadu Air. Velice se mi líbí elegantní design, kterým stojan oplývá. Podotýkám, že právě design je pro mě velice důležitý. Nemusím se totiž na osobním jednání s klientem stydět za nevkusný stojan či kryt. Za designovou práci musím výrobce tedy pochválit. 

Stojan Moft X je v podstatě podobný jako lehký stojánek pro rámeček s fotografií. Sedí v jedné rovině, ale s menším „žebříčkem“ na zádech, který lze otevřít v případě potřeby. Stojan můžete používat nejen na výšku, ale také na šířku. 

Moft X Moft X Moft X

Zdroj: Dotekomanie.cz

Konstrukce má tloušťku pouhých 15 mm a váží jen 137 gramů. Existuje i menší provedení pro mobilní telefony, které jsem také podrobil testování. Menší varianta může fungovat i jako elegantní peněženka, neboť disponuje prostorem pro vizitku, kreditní kartu a řidičský průkaz. Oba stojánky (jak pro mobil, tak tablet) jsou vybaveny magnetickou lepkavou podložkou. Upřímně řečeno jsem se ze začátku trochu magnetu bál, že nebude držet v dané poloze a tak podobně. K mému překvapení je ale magnet velice silný, takže nebyl problém tablet či mobilní telefon uchopit právě za stojánek či jej naklánět do různých poloh. 

Moft X Moft X

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zajímavé ale je, že se Moft X prodává i pro MacBook. Takže pokud chcete mít kompletní trio, můžete si stojánek pořídit i pro svůj přenosný počítač. Rád bych ale následujícím textem odpověděl na otázku, zda je možné stojánek používat místo klávesnice s podstavcem. 

Moft X

Zdroj: Dotekomanie.cz

Během testování jsem používal iPad Air s originální Bluetooth klávesnicí od Applu. Jelikož jsem klávesnici již vlastnil, investice byla téměř nulová. To je velký rozdíl oproti 10 000 Kč v podobě Magic Keyboard. Musím říct, že kombinace stojánku Moft X a Bluetooth klávesnice s iPadem Air je velice zajímavá. 

Moft X jako alternativa k Apple příslušenství

Během několika týdnů jsem na iPadu napsal hned řadu článků, které již byly publikovány na našem webu dotekomanie.cz. Celý koncept je mi velmi sympatický, už jen z úspory místa či váhy v přenosné brašně. Představa, že bych na schůzky musel stále nosit 15palcový MacBook Pro, který váží necelá dvě kila, je hrůzostrašná. Takto jsem si s sebou vzal pouze iPad s přilepeným stojánkem a pro případ nouze také Bluetooth klávesnici. Ta jednoduchost mě po celou dobu testování velmi bavila. Vyndám iPad, sklopím stojánek a demonstruji případnou prezentaci klientovi. Pohodlné a efektivní řešení za pár kaček, 579 Kč vč. DPH na webu Milica. 

Moft X Moft X

Zdroj: Dotekomanie.cz

Je třeba nad stojánkem uvažovat jako o „toolu“, který zrychlí a zjednoduší proces přípravy. Rozdíl mezi otevíráním MacBooku a iPadu je dle mého názoru extrémní. Na iPadu jde o dvě vteřiny, v případě MacBooku o něco více. Samozřejmě lze stojánek používat i pro jiné účely, například pro pohodlné sledování filmů na Netflixu. Z pracovního hlediska lze ale stojánek využít i pro účely externího monitoru. 

Milica Milica

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple totiž na Mac počítačích nabízí funkci, prostřednictvím které ze svého iPadu uděláte další monitor. Tím jsem opět docílil lepší efektivity, neboť jsem během práce používal standardní 15palcový displej MacBooku, k tomu externí monitor a displej iPadu. Konkrétně se stojánkem Moft X jsem najednou začal využívat více potenciál iPadu, respektive systému iPadOS. Během cestování za rodinou jsem si konečně nemusel brát MacBook, ale pouze iPad s klávesnicí. V případě ad-hoc situace jsem použil právě iPad. Přenositelnost je u iPadu velká výhoda a se stojánkem se dostává na mnohem vyšší úroveň. 

Skvělé možnosti

Výrobce si zaslouží také pochvalu za zvolený úhel, díky kterému je zařízení vždy ve správné a pohodlné poloze. Například během psaní dlouhého textu jsem neměl s úhlem žádný problém. Ve své podstatě jde totiž o polohu klasického notebooku, takže je na displej krásně vidět, aniž bych se musel různě ohýbat a přizpůsobovat se. Co mě trochu „mrzí“,  je fakt, že jsem během testování nenarazil na žádnou negativní vlastnost stojánku. Magnet je silný, designem neurazí a cena adekvátní. Mohl bych maximálně vytknout to, že když mám stojánek v jakékoliv poloze, kryt, který mám pro displej, nemohu nikam připnout. Takže místo toho, aby kryt displeje různě plandal, vždy jej raději sundám a později znovu nasadím. Ale zde nejde o chybu stojánku, prostě se tam dvě části najednou nevejdou. 

Milica

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jde o trochu netradiční recenzi, nezaměřuji se totiž konkrétně na produkt, ale benefity, které s ním lze získat. Snažil jsem se trochu přiblížit práci, kterou mi stojánek ulehčil a naopak jaké možnosti mi otevřel. Jistě se na trhu nachází celá řada různých stojánků a všechny jsou si vesměs podobné. V případě Moft X jde ale o zajímavou kombinaci elegance, použitelnosti a ceny. Kromě toho není tento stojánek určen jen pro Apple produkty, podporuje totiž všechna zařízení. Stačí si vybrat správnou velikost. Jelikož denně používám jablečné produkty, snažil jsem se stojánek přiblížit na iPadu. 

Klady:

  • Silné magnety držící úhel
  • Příjemný a kvalitní materiál
  • Alternativa k Apple příslušenství
  • Cena

Zápory:

  • Nabízí jen dva úhly
  • Nelze používat současně s Smart Cover od Applu

Za poskytnutí produktu děkujeme internetovému obchodu Milica, který vybírá produkty s inovativním designem či unikátní technologií. Prochází totiž crowdfundingovou platformu Indiegogo, kde vybírá pouze ty produkty, které jsou funkční, do jisté míry inovativní a zase o krůček lepší. Na webových stránkách naleznete řadu dalších produktů, které se třeba ještě ani neprodávají. Konkrétně stojánek Moft X můžete zakoupit za 579 Kč ZDE.

Milica

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat