reklama

iOS 14 podporuje Xbox Elite Wireless Controlles Series 2 a Adaptive Controller

iOS 14 podporuje Xbox Elite Wireless Controlles Series 2 a Adaptive Controller
2020-06-27T16:30:02+02:00
• 27. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie

Apple pokračuje v doplňování nových funkcí v operačních systémech pro mobilní a stolní počítače. Konkrétně nyní vyšlo najevo, že iOS 14 byla přidána podporu nových gamepadů. 

iOS 14 a iPadOS 14 jdou naproti hrám

Během své hlavní přednášky v pondělí Apple uvedl, že podpora pro Elite Wireless Controller Series 2 a Adaptive Controller  přichází v tvOS 14. V průběhu týdne ale bylo ale doplněno, že společnost podporu přidává také v iOS 14 a iPadOS 14. 

iOS 14

Zdroj: MacRumors

Podpora herních ovladačů v případě PlayStationu je samozřejmě malá, neboť zahrnuje pouze Dual Shock. V případě Xboxu jde ale o trochu jinou písničku. Microsoft vyjma klasických ovladačů nabízí i příslušenství pro náročnější, profesionálnější a hendikepované hráče. Apple tyto ovladače ale doposud nepodporoval, a to kvůli určitým prvkům.

iOS 14

Zdroj: MacRumors

Jak jsem ale již výše v článku uvedl, nové operační systémy toto změní. iOS 14 a iPadOS 14 tak budou Xbox Elite Controller Series 2 a Adaptive Controller plně podporovat. V praxi to znamená, že vývojáři a následně hráči jej budou moci využívat. Dalším vzrušujícím přídavkem v rámci iPadOS 14 je podpora herních klávesnic a myší. Apple tak konečně umožňuje vývojářům přidat možnosti ovládání klávesnice, myši a trackpadu. 

Zdroj: macrumors.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim