reklama

Chrome pro mobily se zřejmě dočká doplňků

Chrome pro mobily se zřejmě dočká doplňků
2020-05-31T20:45:40+01:00
• 1. 6. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Webové prohlížeče pro počítače disponují možností instalování doplňků (pluginů), které rozšiřují možnosti. Nabízí například zkratky, úpravy webových stránek, užitečné funkce a jiné možnosti. Bohužel na mobilním telefonu se jedná spíše o raritu, pokud jde o doplňky. Například s nimi koketuje Firefox, případně se nabízí alternativní prohlížeč Kiwi. Zřejmě se ale dočkáme podobných možností u Chromu a všech prohlížečů postavených na projektu Chromium.

Chrome a pluginy

Chrome je založen na projektu Chromium, který je vyvíjen mnoha společnostmi, nejen samotným Googlem. Například nově přispívá i Microsoft od doby, co kompletně přešel na Chromium. Nyní se ukazují části změn, které souvisí s budoucí podporou doplňků i v mobilní verzi prohlížečů s tímto základem.

Vývojáři prohlížeče Kiwi nově spolupracují s Googlem a Samsungem na této problematice. Cílem je přinést podporu pluginů do Chromia, díky čemuž by ostatní prohlížeče mohly nabídnout takovou funkcionalitu. Samozřejmě podpora není vše. Bude záležet na jednotlivých společnostech a vývojářích, jestli tuto část otevřou či nikoliv.

chromium android extensions samsung 1030x347x

Zdroj: 9to5google.com

Vzhledem k tomu, že na projektu pracují dva významní hráči na trhu, je velmi pravděpodobné, že se konečně dočkáme podpory pluginů i v základním Chromu pro Android. Zatím není jasné, kdy budou práce dokončeny. Navíc je pravděpodobné, že nebudou podporovány všechny doplňky.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

JiriJandl

2. 6. 2020, 22:07

Stando, Samsung používá jako jádro Chromium, takže jste tak trochu vedle.

Hlavně je dost dlouhou dobu používám na Samsung Browser a než se s Chrome někdo probere, tak jim Samsung ujede o parník. Používám už jen ten a to na všech zařízeních. Nemá konkurenci.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim