reklama

Twitter vás brzy upozorní na vulgární tweety

Twitter vás brzy upozorní na vulgární tweety
2020-05-09T20:08:41+01:00
• 10. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální síť Twitter oznámila, že testuje zbrusu novou funkci, jejímž cílem je odradit uživatele od odesílání urážlivých, vulgárních nebo škodlivých zpráv. Jak bude nová funkcionalita v praxi sloužit?

Twitter se snaží naučit uživatele sebereflexi

Poměrně jednoduše. Když uživatel stiskne tlačítko „Odeslat“ a jeho zpráva bude obsahovat urážlivé či jinak škodlivé části, zobrazí aplikace Twitter pro iOS vyskakovací oznámení. Uživatelé následně budou mít možnost opravit tweet a odstranit z něj problematická slova. 

Twitter

Zdroj: Dotekomanie.cz

Twitter se samozřejmě k této novince sám vyjádřil, a to následovně:

„Díky naší nové funkci budete mít možnost rozmyslet si některé věci, kterých byste v budoucnu mohli litovat. Abychom vám mohli takový servis nabídnout, provádíme nyní na iOS omezený experiment, který vám dává možnost revidovat váš tweet před samotným jeho zveřejněním.“

Celkově se Twitter snaží nabádat své uživatele k určité sebereflexi. Často lidi jednají v afektu a nemusí to pro ně mít dobrý konec. Tato nová funkce bude samozřejmě k dispozici nejprve v rámci omezeného experimentu. Kdy se finální verze objeví i pro širokou veřejnost, je nyní nejasné.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim