reklama

Chytré hodinky se i v době pandemie slušně prodávají

Chytré hodinky se i v době pandemie slušně prodávají
2020-05-09T20:08:53+01:00
• 10. 5. 2020

Zdroj: TheVerge

Proslulá analytická společnost Strategy Analytics vydala novou zprávu, která reálně popisuje aktuální trh. Globální prodeje chytrých hodinek v prvním kvartále (Q1 2020) vzrostly o 20 % na 14 mil. kusů. Podle zprávy také vyšlo najevo, že trhu dominuje Apple, přičemž jihokorejský Samsung si udržuje druhou příčku.

Chytré hodinky se drží nad vodou díky online prodeji

V prvním čtvrtletí letošního roku se společnosti Applu podařilo prodat 7,6 mil. kusů chytrých hodinek, čímž si Apple Watch vysloužily 55% tržní podíl. V porovnání s předchozím rokem a stejným obdobím si společnost výrazně polepšila. 

Chytré hodinky

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jak již bylo zmíněno, na druhé příčce se umístil Samsung, který ale v prodejních číslech rapidně propadá. I přesto 1,9 mil. prodaných kusů stačilo na stříbrnou pozici a 13,9% tržní podíl. Nutno však podotknout, že si Samsung oproti Q1 2019 o jedno procento pohoršil. Bronzovou medaili si nezasloužilo Huawei či Xiaomi, ale společnost Garmin. V prvním kvartále letošního roku dokázala rozšířit svůj tržní podíl ze 7 % na 8 %, což znamená, že firma prodala 1,1 mil. kusů hodinek. 

Chytré hodinky

Zdroj: Gizmochina

Steven Waltzer, což je Senior Analyst ve společnosti Strategy Analytics, uvedl, že celosvětová poptávka po chytrých hodinkách rostla i přes značné ovlivnění trhu pandemií COVID-19. Dále analytik dodal, že se odvětví daří hlavně díky online maloobchodním kanálům. Výraznější zpomalení růstu z důvodu pandemie by mělo být zaznamenáno až v Q2 2020.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim