reklama

Tablety od Samsungu drží krok s iPady

Tablety od Samsungu drží krok s iPady
2020-05-08T22:45:05+01:00
• 9. 5. 2020

Zdroj: Firstpost.com

Analytici ze společnosti Strategy Analytics vydali novou zprávu týkající se výrobců tabletů a jejich tržních podílů za uplynulé čtvrtletí. Přestože celosvětová pandemie koronaviru si mezi firmami vybrala svůj úděl, tak například jihokorejský Samsung využil propadů u konkurence ve vlastní prospěch. Všeobecně trh s tablety prošel mírným propadem, což ke všemu můžeme nepochybně očekávat i v nadcházejícím období.

Huawei v propasti

V meziročním srovnání dopadl nejhůře čínský Huawei s 15% propadem, který dokázal prodat o 600 tisíc zařízení méně. Toho obratem využil konkurenční Samsung na druhé pozici, přičemž se také nevyhnul 2% propadu. Naopak firma Lenovo se jako jediná může pochlubit 2% nárůstem. Z pohledu celkového výsledku meziročně klesly dodávky o 12 %, a to přímo odpovídá 4,4 milionům zařízení.

Strategy Analytics Tablet Q1 2020 554x573x

Zdroj: Sammobile.com

Podílově patří první místo kalifornskému Applu s aktuálním 29,8% podílem, ke kterému přispěl meziroční nárůst o 2,6 %. Druhou příčku si výrazně pojistil Samsung především díky propadu o 0,4 % u Huaweie na třetí pozici. Ještě v letošním roce bychom se spíše mohli dočkat střídání mezi 3. a 4. příčkou, protože Amazonu nyní stačí získat navíc necelé 1 %. Analytici vidí budoucnost ve skládacích telefonech a ty velmi brzy začnou ještě více ubírat volného prostoru tabletům.

Zdroj: sammobile.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim