reklama

Samsung končí podporu pro MirrorLink, Car Mode a Find My Car

Samsung končí podporu pro MirrorLink, Car Mode a Find My Car
2020-05-02T09:30:15+02:00
• 2. 5. 2020

Zdroj: Baysun İbicioğlu

2

Možná si ještě pamatujete dobu, kdy jediné propojení mobilu s autem bylo sofistikované handsfree propojení pro uskutečňování hovorů, případně jste museli mít drátové nebo bezdrátové handsfree napojené na mobil. Postupem času se začaly vyvíjet technologie nabízející více možností. Jednou z nich je MirrorLink, za kterou stojí Nokia Research Center. Využívá standardů jako IP, USB, Wi-Fi, Bluetooth, RTP a UPnP, přičemž prvním mobilem s touto novinkou byla Nokia N800 z roku 2007. Samsung ji podporuje od roku 2014 a po šesti letech došlo k rozhodnutí, že je čas ukončit podporu.

Samsung a MirrorLink

Web SamMobile informuje, že Samsung oficiálně ukončuje podporu od 1. června 2020 pro technologii MirrorLink pro všechny nové uživatele u svých zařízení. Pakliže používáte toto propojení s autem, případně systémem v něm, tak i po tomto datu stále můžete používat MirrorLink. Jakmile ale restartujete mobil do továrního nastavení, případně provedete restartování aplikací (vymazání jejich úložiště), tak již nebudete mít MirrorLink k dispozici.

PH Phone secured to magnetic car mount 420x325x

Zdroj: Samsung

Samsung ale neukončuje pouze MirrorLink, od stejného data končí s Car Mode uvedeného v roce 2015. Jednalo se o konkurenci pro Android Auto a v podstatě i pro Apple CarPlay. Jednoduše řečeno, společnost vzdává boj se jmenovanými systémy. Aby toho nebylo málo, společnost ukončuje také podporu pro Find My Car, která sloužila k nalezení auta s využitím GPS.

Je evidentní, že Samsung ustupuje a bude se spoléhat na systém Android Auto. Bohužel ten stále není dostupný v rámci celého světa. Abyste jej mohli používat, musíte například u nás nainstalovat aplikaci Android Auto z neznámých zdrojů. Snad se dočkáme většího rozšíření, jelikož jinak Samsung mobily omezují uživatele, pakliže chtějí mít mobil propojený se systémem v autě.

Zdroje: sammobile.com, youtube.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ľubomír Trón

2. 5. 2020, 13:37

Samsung pri novších telefónoch, ktoré dostali alebo dostanú nadstavbu One UI 2.0 a vyššiu už toto vyriešil. Android Auto je súčasťou nadstavby. Ja používam AA už dlhšie známou okľukou, ale od teraz už netreba nič inštalovať. AA sa spúšťa po pripojení k podporovanému autu automaticky bez potreby klasickej aplikácie. Odskúšané na Note 10+ a One UI 2.1 a tiež na A20e, čo je môj služobný telefón. Nikdy som na ňom AA nemal a nedávno dostal aktualizáciu na Android 10 s One UI 2.0.

No já nevím, ale mám nový Note 10+ a po připojení k autu se mi sám AA nabídl.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim