reklama

OnePlus 8 Pro a rentgenové snímky? Jen trik s využitím infračerveného světla

OnePlus 8 Pro a rentgenové snímky? Jen trik s využitím infračerveného světla
2020-05-15T15:21:56+02:00
• 15. 5. 2020

OnePlus 8 Pro; Zdroj: OnePlus

V tomto týdnu se poměrně dost řeší schopnost smartphonu OnePlus 8 Pro „vidět“ skrze materiály pomocí speciální kamery na zadní straně smartphonu. Dokonce se objevují titulky jako rentgenové snímky a podobně. Ve skutečnosti to nemá nic společného s rentgenem. Trik totiž spočívá v infračerveném zařízení.

OnePlus 8 Pro a schopnost vidět skrze materiály

Za celým trikem stojí poměrně netradiční kamera, kterou společnost nazvala Filter Camera. Jedná se o specifický snímač citlivější na infračervené zařízení. OnePlus láká na netradiční snímky a zejména na jiný pohled na svět.

V podstatě všechny mobilní telefony jsou schopny zachytit infračervené světlo. Sami si můžete provést test, kdy třeba dálkovým ovladačem zamíříte na foťák mobilu a stisknete jakékoliv tlačítko. Na displeji uvidíte, jak bliká infračervené světlo z dálkového ovladače. V případě smartphonu OnePlus 8 Pro se jedná o podobný efekt, ale foťák je více citlivý na tento typ světla.

HUBFfnL 1920x1920x

Zdroj: 9to5google, reddit.com

Samotný speciální filtr v nastavení aplikace pro focení pak umožňuje zobrazení světa v infračerveném spektru, tedy více méně. Vzhledem k tomu, že některé materiály neblokují tento typ světla, tak v podstatě prosvítají. Infra světlo se následně odrazí od vnitřních součástek a obraz je zachycen kamerou na OnePlus 8 Pro.

Samotnému tématu se věnoval u Youtube kanál Unbox Therapy, kde je tato drobnost demonstrována. Například jde vidět skrze některé předměty, tedy zařízení. Zpravidla musí mít černou barvu a musí být z plastu, nebo z materiálu, který neblokuje infra světlo. Jedná se spíše o vedlejší efekt, který asi nebyl záměrem společnosti OnePlus.

Jako drobnost navíc se jedná o zajímavost, ale ihned se objevily otázky kolem soukromí, zejména když se tato funkce spojuje s označením rentgen. Technologie není schopna vidět přes oblečení. Jen je více citlivá na infračervené světlo, než běžné kamery. I tak musí být splněno několik podmínek, abyste viděli skrze materiál. Například musí být velmi tenký.

OnePlus si tedy vysloužilo větší pozornost, než asi bylo očekáváno. Novinka je zajímavá a možná v některých případech praktická. Můžete se třeba podívat, jaká je struktura nějakého předmětu, abyste jej mohli například demontovat.

Zdroje: 9to5google.com, reddit.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim