reklama

iOS 13.5 je oficiálně k dispozici ke stažení

iOS 13.5 je oficiálně k dispozici ke stažení
2020-05-20T19:31:30+01:00
• 20. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple právě nyní vydala aktualizaci v podobě operačního systému iOS 13.5 a iPadOS 13.5. Instalační balíček přináší vše, o čem jsme již dříve informovali a něco navíc. Co tedy oba systémy nabídnou?

iOS 13.5 přináší několik novinek

iOS 13.5 konkrétně zrychluje přístup k zadání kódu na zařízeních s Face ID, když máte nasazenou roušku, a přináší rozhraní Exposure Notification API pro podporu sledování kontaktu s COVID‑19 v aplikacích od úřadů veřejného zdraví. Jak je vidno, Apple se snaží alespoň trochu pomoci během pandemie. 

iOS 13.5

Zdroj: MacRumors

Konkrétně aktualizace nabídne zjednodušený proces odemykání zařízení s Face ID, když máte nasazenou roušku. Pokud tedy budete mít roušku nasazenou a přejedete nahoru od dolního okraje okraje zamknuté obrazovky, automaticky se zobrazí pole kódu. Tuto funkci můžete použít také při ověřování totožnosti v App Storu, Apple Books, Apple Pay, iTunes a dalších aplikacích, které podporují přihlašování pomocí Face ID.

Nový instalační balíček přináší i volbu pro ovládání automatického zvýrazňování ve skupinových hovorech FaceTime umožňující vypnout změny velikosti dlaždic mluvících účastníků. K dispozici je mimo jiné i možnost sdílet skladbu z Apple Music přímo do Instagram Stories a Facebook Stories s pěknou grafikou a odkazem. Vašim sledujícím pak stačí kliknout na obrázek a mohou hned poslouchat sdílenou hudbu na Apple Music.

iOS 13.5

Zdroj: 9to5mac

Aktualizace ale obsahuje i opravy chyb a další vylepšení. Konkrétně se Apple zaměřil na opravu problému, který mohl při pokusu o streamování videí z některých webových stránek způsobovat zobrazení černé obrazovky. V poslední řadě pak řeší problém se sdílecím listem, jenž mohl bránit načtení návrhů a akcí. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim