iOS 13.5 je oficiálně k dispozici ke stažení

iOS 13.5 je oficiálně k dispozici ke stažení
2020-05-20T19:31:30+02:00
• 20. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Apple právě nyní vydala aktualizaci v podobě operačního systému iOS 13.5 a iPadOS 13.5. Instalační balíček přináší vše, o čem jsme již dříve informovali a něco navíc. Co tedy oba systémy nabídnou?

iOS 13.5 přináší několik novinek

iOS 13.5 konkrétně zrychluje přístup k zadání kódu na zařízeních s Face ID, když máte nasazenou roušku, a přináší rozhraní Exposure Notification API pro podporu sledování kontaktu s COVID‑19 v aplikacích od úřadů veřejného zdraví. Jak je vidno, Apple se snaží alespoň trochu pomoci během pandemie. 

iOS 13.5

Zdroj: MacRumors

Konkrétně aktualizace nabídne zjednodušený proces odemykání zařízení s Face ID, když máte nasazenou roušku. Pokud tedy budete mít roušku nasazenou a přejedete nahoru od dolního okraje okraje zamknuté obrazovky, automaticky se zobrazí pole kódu. Tuto funkci můžete použít také při ověřování totožnosti v App Storu, Apple Books, Apple Pay, iTunes a dalších aplikacích, které podporují přihlašování pomocí Face ID.

Nový instalační balíček přináší i volbu pro ovládání automatického zvýrazňování ve skupinových hovorech FaceTime umožňující vypnout změny velikosti dlaždic mluvících účastníků. K dispozici je mimo jiné i možnost sdílet skladbu z Apple Music přímo do Instagram Stories a Facebook Stories s pěknou grafikou a odkazem. Vašim sledujícím pak stačí kliknout na obrázek a mohou hned poslouchat sdílenou hudbu na Apple Music.

iOS 13.5

Zdroj: 9to5mac

Aktualizace ale obsahuje i opravy chyb a další vylepšení. Konkrétně se Apple zaměřil na opravu problému, který mohl při pokusu o streamování videí z některých webových stránek způsobovat zobrazení černé obrazovky. V poslední řadě pak řeší problém se sdílecím listem, jenž mohl bránit načtení návrhů a akcí. 

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat