reklama

Facebook konečně podporuje Split View a Slide Over

Facebook konečně podporuje Split View a Slide Over
2020-05-17T21:23:03+01:00
• 18. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook v posledních letech zaostává na vícero frontách. Je si toho samozřejmě moc dobře vědom, ale nic moc s tím nedělá. Spíše se více soustředí na své další služby, jako je Instagram či WhatsApp. To se ale, byť minimálně, mění. 

Facebook po letech čekání překvapuje

Společnost velmi dlouhou dobu ignorovala operační systém iOS, potažmo iPadOS, který běží na iPadech. V podstatě do těchto aplikací příliš času neinvestovala. Po dlouhém čekání jsme se ale přeci jen dočkali novinky. Facebook totiž konečně přidal podporu multitaskingu do své oficiální aplikace pro iPadOS. V nejnovější dostupné aktualizaci si tak můžeme spustit dvě aplikace vedle sebe, což je mimochodem funkce, kterou iPad podporuje už od iOS 9. Ano, přesně tak dlouho Facebooku trvalo podporu zavést. 

Facebook

Zdroj: 9to5mac

Vydání aktualizace kompatibilní s multitaskingem bylo překvapením, protože Facebook žádné přípravy nekomentoval. To ale nevadí, nečekané překvapení je nejlepší. Nyní tak aplikace dokáže pracovat jak s rozdělenou obrazovkou, tak i s posunutím. 

S funkcí Split View na iPadu mohou uživatelé Facebooku otevřít vedle sebe jiné aplikace, což je skvělé, když chcete třeba sdílet příspěvek prostřednictvím druhé aplikace. Jednoduše ji otevřete, aniž byste museli tu od Facebooku opouštět. 

K dispozici je ale také podpora funkce Slide Over, která vám umožní rychle otevřít Facebook přes jinou celoobrazovkovou aplikaci. Ovšem stále nepodporuje více oken, drag and drop a bezproblémovou implementaci myši na iPadu. „Appku“ si samozřejmě můžete stáhnout zdarma z obchodu App Store. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim