reklama

Experiment Google Sodar napomůže s dodržováním odstupu v době pandemie

Experiment Google Sodar napomůže s dodržováním odstupu v době pandemie
2020-05-29T16:30:27+02:00
• 29. 5. 2020

Zdroj: Google

Google rád experimentuje s aplikacemi, což jde vidět u komunikačních služeb například. Je zde ale divize, která se zabývá výhradně experimenty a ukázkou, co je možné vytvořit nebo využít. A právě včera jsme se dočkali představení velmi drobné aplikace Sodar, která je na první pohled až moc banální, ale její potenciál je větší.

Google Sodar

V rámci současné pandemie mají lidé dodržovat základní pravidla, mezi kterými je například dodržování dvoumetrového odstupu od ostatních lidí. Má to napomoci v omezení šíření onemocnění COVID-19. Právě aplikace Google Sodar využívá kameru smartphonu pro vytvoření dvoumetrové linie kolem osoby držící mobil.

ezgif 4 78f337322f16 400x225x

Zdroj: Google

Asi se vám tato aplikace zdá jako absolutně zbytečná. Odhadnout dva metry asi umí každý a není potřeba k tomu využívat tak komplikované řešení. Sodar ale není jen o vytvoření dvoumetrového okruhu s pomocí kamery. Aplikace jako taková běží ve webovém prohlížeči Chrome na Androidu.

Pro správné fungování využívá zabudovanou technologii WebXR, která vznikla poměrně nedávno ze spojení virtuální a rozšířené reality. Sodar jen ukazuje, k čemu lze využít webový prohlížeč Chrome. Google tak chce nalákat vývojáře, aby si pohrávali s WebXR. Kupříkladu může vzniknout sofistikovanější využití bez nutnosti instalace aplikací. Jestli si chcete otestovat, jak taková novinka pracuje, navštivte sodar.withgoogle.com. Pakliže se chcete pokusit něco vyvinout s využitím WebXR, postupujte podle oficiální dokumentace.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat