reklama

Budoucí Apple Watch se naučí detekovat panický záchvat

Budoucí Apple Watch se naučí detekovat panický záchvat
2020-05-12T13:30:20+02:00
• 12. 5. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Takzvané rumory již delší dobou naznačují, že nadcházející generace chytrých hodinek Apple Watch Series 6 dokáže sledovat hladinu kyslíku v krvi. Jde o technologii, se kterou si již nyní hrají konkurenční společnosti. Monitor hladiny kyslíku v krvi ale nemá být jedinou novinku v letošní generaci. Apple se totiž hodlá zaměřit na části související s duševním zdravím. S touto informací přišel populární a poslední dobou velmi trefný leaker Jon Prosser. 

Apple Watch budou ještě více zdravotní

V podcastu Geared Up leaker navíc prohlásil:

„Na co se právě teď Apple zaměřuje, a doufám, že dorazí ještě letos, možná příští rok, jsou monitory duševního zdraví. Hodinky by tak měly být schopny sledovat prostřednictvím srdeční frekvence hladinu kyslíku v krvi. Tím zjistí, zda hyperventilujete. Budou schopny také identifikovat záchvat paniky dříve, než k tomu ve skutečnosti dojde.“

Apple Watch 4 5 5472x3078x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Není jisté, zda uvedené funkce budou k dispozici letos, nebo v průběhu příštího roku. Podle Jona Prossera bychom se jich ale měli dočkat už v roce 2020. Pokud výše uvedené vlastnosti vyžadují hardwarový senzor, je pravděpodobné, že Apple nové hodinky představí koncem letošního roku. Jestliže ale bude současné i starší Apple Watch schopny detekovat hladinu v krvi s jejich současnými hardwarovými komponentami, k představení může dojít už na WWDC20. 

Nově připravovaný senzor bude ale schopen monitorovat i duševní stav uživatele, a to pomocí pulzní oxymetrie. Celkově pak hodinky budou schopny zjistit, zda je uživatel vystavován stresu nebo úzkosti. V letošním roce se dostaví také upravené uživatelské rozhraní. Kromě toho se můžeme těšit na vylepšené senzory a hlavně podpory rychlejšího standardu Wi-Fi 6. 

Zdroj: pocketnow.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat