reklama

Samsung nadále nebude synchronizovat data klávesnice

Samsung nadále nebude synchronizovat data klávesnice
2020-04-21T16:30:28+01:00
• 21. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

3

Pokud se chystáte přejít ze svého aktuálního telefonu značky Samsung na Galaxy S20, doporučujeme se zastavit a zhluboka nadechnout. Společnost Samsung totiž nebude nadále sdílet data klávesnice mezi dalšími zařízeními. O co přesně jde a jaký to může mít vliv?

Samsung končí se synchronizací dat

Samsung zastavil synchronizaci dat z klávesnice, učinil tak prostřednictvím cloudové služby. Vaše předpovědi slov, uložená slova a podrobnosti jazyka (mimo jiné) se tak nebudou přenášet na nová zařízená. Pokud tedy například vlastníte Galaxy S10 a klávesnice se naučila vaše fráze, tato data se na nový model nepřenesou. Jde o poměrně neobvyklý krok, protože společnost dokáže synchronizovat prakticky všechna ostatní data, například data prohlížeče či poznámky.

Samsung

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jihokorejská společnost sama tuto informaci potvrdila prostřednictvím oznámení, které se dostavilo 15. března. V té době vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že již nebude podporovat synchronizaci klávesnice. Zastavení procesu synchronizace se ale projevil až nyní. Nebude to pro vás ale velký problém, pokud jste ochotni přejít na alternativy, jako je Gboard nebo SwiftKey, z nichž některé mají jedinečné funkce a podporují synchronizaci. Přesto jde o bolestné oznámení, hlavně pro ty, kteří na Samsung zařízeních pracují roky. Může se totiž také stát, že při přechodu na jiné zařízení budete muset se slovníkem začít od začátku.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Erik Bezeréti

20. 4. 2020, 19:20
Android aplikace

Jakou to má logiku?…

Zdeněk Koutský

21. 4. 2020, 13:44

To právě nevím. Možná se Samsung snaží ušetřit nějakou kačku v průběhu koronaviru :)

JiriJandl

21. 6. 2020, 15:25

Nesynchronizuje to samotný Android? Používám Smartkeyboard, a asi od Androidu 9 jsem překvapeně zjistil, že jsou její data automaticky zálohována do cloudu, přestože to klávesnice „nemá umět“. Možná to bude u Samsung klávesnice podobné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim