reklama

Nový iPhone SE používá z velké části součástky z iPhonu 8 včetně fotoaparátu

Nový iPhone SE používá z velké části součástky z iPhonu 8 včetně fotoaparátu
2020-04-27T22:30:31+01:00
• 27. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po představení nového iPhonu SE se začalo spekulovat, jaké jeho součástky jsou vlastně nové. Například ohledně fotoaparátu detaily výrobce neupřesnil. Server iFixit nyní novinku rozebral a porovnal právě s předchůdcem v podobě iPhonu 8. Zjistili, že právě fotoaparát používá stejný senzor jako ve starém modelu.

Nový iPhone SE není zase tak úplně nový

Nakonec se tak ukázalo, že v iPhonu SE druhé generace je tak nových ještě méně součástek, než se předpokládalo. Například fotoaparáty, slot na SIM, Taptic engine, mikrofon nebo displej můžete bez problémů vyměnit za ty z iPhonu 8. Jedná se údajně o stejné komponenty.

bodyc 1 1200x900 1198x647x

Zdroj: iFixit.com

U fotoaparátu se tak jedná o zklamání, předpokládali jsme použití senzoru aspoň z iPhonu XR. Přesto novinka bude fotit výrazně lépe kvůli novému obrazovému zpracování díky novému procesoru Apple A13.

Některé komponenty ale vyměnitelné nejsou. Například baterie o stejné kapacitě 1821 mAh nejde vyměnit, protože používá jiný konektor pro připojení k základní desce. Domovské tlačítko s TouchID také nejde vyměnit, ale to nešlo kvůli bezpečnosti u iPhonů se čtečkou nikdy.

Nový iPhone SE druhé generace již testujeme a již nyní si můžete přečíst naše první dojmy.

SE logo 14 5854x3286x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zdroje: ifixit.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim