Qualcomm představil Quick Charge 3+

Qualcomm představil Quick Charge 3+
2020-04-27T20:00:17+02:00
• 27. 4. 2020

Zdroj: Qualcomm

1

Poslední novinka od Qualcommu v oblasti nabíjení se datuje do minulého roku, kdy došlo na představení nového standardu v rámci bezdrátového nabíjení. V tuto chvíli se nabízí Quick Charge 4+ z roku 2017, nic modernějšího zatím od Qualcommu není. Ostatně firmy zpravidla nabízejí i vlastní řešení. Nyní ale firma představila novinku Quick Charge 3+, která vychází z Quick Charge 3 a vypůjčuje si specifikace z Quick Charge 4+.

Quick Charge 3+

Qualcomm ve svých produktech tak trochu dělá zmatek, jelikož byste si řekli, že Quick Charge 3+ bude pomalejší než Quick Charge 4 nebo Quick Charge 4+, ale i zde se nabízí nabití na 50 % za 15 minut. Firma přímo ve své tiskové zprávě přímo uvádí, že novinka se zaměřuje na svou cenovou dostupnost. Oproti verzi tři nabízí o 35 % rychlejší nabíjení, přičemž teplota klesla o 9 °C.

quickchargelogo horiz 688 688x225x

Zdroj: Qualcomm

Hlavní výhodou je umožnění rychlého nabíjení skrze USB A-to-C, tedy na nabíječka s USB A konektorem na jednom konci a USB C na druhém pro mobilní telefon. Technologie je zpětně kompatibilní. Jednou z výhod nového standardu jsou jednotlivé kroky ve stupňování nabíjení. Původně se nabízely u verze tři 200mV , ale varianta plus má 20mV, tudíž lze docílit přesnějšímu a plynulejšímu nabíjení. Tuto specifikací si také propůjčuje z Quick Charge 4+.

image 2 688 0 688x225x

Zdroj: Qualcomm

Samozřejmě jsou součástí ochrany a bezpečnostní prvky. Qualcomm jednoduše vylepšil starší technologii při zachování ceny, respektive je levnější než modernější Quick Charge 4+, přičemž nabízí podobné specifikace. Quick Charge 3+ bude nabízeno v rámci mobilů s procesory Snapdragon 765 a Snapdragon 765G. Již nyní je na trhu první mobil s podporou nového nabíjení. Jedná se o Xiaomi Mi 10 Youth Edition, přičemž tento model podporuje i Quick Charge 4+.

Zdroj: neowin.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Biel

28. 4. 2020, 14:17

Dokáže tato technologie už konečně nabíjet rychle i při zapnutém displeji? Co jsem měl předhozí telefony s QuickCharge (5X, S6 Edge, S8,…), tak to žádný z nich neuměl, jen při vypnutém.
Po zkušenostech s OnePlus a jejich skvěle rychlým Dash Charge za každých okolností se tomu to systému směju. Nebo už se to zlepšilo?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat