Instagram chystá novinku, která se aktivuje po úmrtí uživatele

Instagram chystá novinku, která se aktivuje po úmrtí uživatele
2020-04-21T14:01:33+02:00
• 21. 4. 2020

Zdroj: The Verge

Mnozí z nás žijí svůj vlastní digitální život a máme po internetu mnoho účtů, profilů na sociálních sítích a dalších věcí, které využíváme, případně plníme daty. Například Google myslí i na situaci, kdy uživatel zemře, ale přímo to tak nenazývá. Jeho služba se jmenuje správa neaktivních účtů, kde si můžete nastavit, co se má stát v případě úmrtí. I Facebook myslí na takové situace a nabízí k tomu rozsáhlejší nápovědu. Nyní se ukazuje, že i Instagram chystá v této oblasti řešení.

Instagram zesnulého

Jane Manchun Wong (@wongmjane) opět pátrala ve zdrojovém kódu aplikace Instagram pro Android a podařilo se jí objevit část, která je právě spojena s úmrtím uživatele. Cílem samotné funkcionality bude označení pod profilovou fotkou, že uživatel je mrtev.

Instagram ale nebude uvádět takovou informaci jednoznačně. Pod profilovou fotkou bude text „Remembering“. V češtině se tedy může objevit text „vzpomínáme“. V tuto chvíli není jasnš známo, jak bude fungovat toto označení. V aplikaci se nenachází jakékoliv nastavení, ani u samotného účtu. K dispozici nejsou ani náznaky nějakých možností ve zdrojovém kódu.

úmrtí uživatele

Zdroj: Jane Manchun Wong (@wongmjane)

Jane uvádí, že takový text se zobrazí, jakmile služba dostane potvrzenou informaci, že dotyčný zemřel. Soudíme tedy, že celá funkcionalita je napojena na systém Facebooku, jak bylo uvedeno výše. Možná se nakonec dočkáme u Facebooku podobného systému, jako nabízí například Google, kdy po nastavené době neaktivity uživatele dojde k označení, že uživatel zemřel.

Mnoho služeb na internetu nemyslí na takové případy a v podstatě není jasné, co se přesně stane s daty, případně uživatelskými profily. Možná je na čase navrhnout nějaké řešení.

Zdroj: twitter.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat