reklama

Google chystá nahrávání hovorů v aplikaci Telefon aktualizováno

Google chystá nahrávání hovorů v aplikaci Telefon [aktualizováno]
2020-04-24T18:00:01+02:00
• 24. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Aktualizováno 24. 4.

Před několika dny jsme vás informovali, že Google odstartoval testování možnosti nahrávání hovoru v aplikaci Telefon. Zatím jsme neměli k dispozici jakékoliv oficiální vyjádření od Googlu, ale nyní zde máme náznak, že ke spuštění dojde v dohledné době. Důkaz je v samotné nápovědě k nové funkci. V ní se uvádí, že novinka bude pro smartphony s aplikací Telefon, přičemž minimálně musí mít Android 9.

Google například specifikuje, že než dojde k nahrávání hovoru, volaná strana první uslyší informaci, že hovor bude nahráván. Podobná hláška zazní po ukončení hovoru, že byl nahráván.

Při prvním nahrávání hovoru budete upozorněni na nutnost dodržování místních právních předpisů ohledně nahrávání hovorů. Mnohé jurisdikce vyžadují při nahrávání hovorů souhlas všech zúčastněných stran.

Také je například specifikováno, že hovor nelze nahrávat dříve, než jej druhá strana přijme. Nahrávání také nelze uskutečnit, pokud dojde k pozastavení, máte vypnutý zvuk na mobilu nebo když dojde k vytvoření konferenčního hovoru.

Google také uvádí na stránce nápovědy, že „Nahrávání hovorů je k dispozici jen v některých zemích a oblastech“. Bohužel nikde není jakýkoliv seznam dostupný. Musíme si počkat na oficiální spuštění, jestli bude mezi vybranými zeměmi i Česká republika.

Původní článek 16. 4.

Před dvěma lety Google zrušil možnost nahrávání hovorů v systému Android 9, což se nelíbilo mnohým uživatelům. alternativní řešení nebylo jednoduché, takže se mnozí s touto funkcí rozloučili, pakliže aktualizovali na novější verzi systému. Do jisté míry se funkce vrátila, ale nejednalo se o kompletní řešení. V tomto roce se ale objevily náznaky, že by se nahrávání hovorů mohlo vrátit. Nyní se tak zřejmě děje.

Android a nahrávání hovorů

Google připravoval v aplikaci Telefon pro Android možnost nahrávání hovorů, aspoň soudě podle zdrojového kódu. Nevěděli jsme ale, kdy bychom se novinky mohli dočkat. Nyní ale začíná pravděpodobně prvotní testování na omezeném vzorku uživatelů, konkrétně v Indii. Někteří majitelé telefonů Nokia s Android One zaznamenali, že mají v aplikaci Telefon k dispozici nahrávání hovorů.

nahrávání hovorů nahrávání hovorů nahrávání hovorů

Zdroj: xda-developers.com

Jak jde vidět na snímcích obrazovek výše, aplikace Telefon dostala jedno tlačítko navíc, skrze které lze nahrávat hovor. Aplikace má také druhou obrazovku, kde je osamostatněno. Po grafické stránce se nejedná o nejlepší řešení, ale zřejmě se jedná o testovací design, který se může ještě změnit.

V rámci historie je následně zpřístupněna nahrávka hovoru u konkrétního kontaktu. Samotnou nahrávku jde sdílet, tedy i exportovat do nějakého úložiště. Funkcionalita se objevila v aplikaci Telefon ve verzi 47.0.305350684. Ani po instalaci jsme nedokázali vynutit novou funkci, takže je zde omezení na zemi a zařízení, případně jsou zde jiné podmínky.

Google zřejmě zpřístupňuje aplikaci Telefon

Na druhou stranu se jedná o dobrou zprávu pro mnohé uživatele, kteří konečně dostanou funkci, jež byla odebrána před nějakým časem. Nyní si tedy musíme počkat, kdy dojde k rozšíření.

Zdroje: xda-developers.com, support.google.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivan Šuhajda

24. 4. 2020, 19:43
Android aplikace

Mam ulockovany original nahravac v A10 na oneplus 6

Android aplikace

Taky jsem udělal tu blbost že jsem aktualizoval na A9. Bohužel Nova 3 už A10 nedostane takže s nahráváním je šlus. Dá se to částečně obejít, při hlasitém odposlechu se hovor normálně nahrává, při normálním hovoru je protistrana silně zašuměná a tichá.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim