reklama

Fortnite je konečně dostupný v Obchodě Google Play

Fortnite je konečně dostupný v Obchodě Google Play
2020-04-22T15:00:18+01:00
• 22. 4. 2020

Zdroj: Dotekomanie.cz

2

Epic Games konečně po dlouhých 18 měsících dali ke stažení populární hru Fortnite do Obchodu Play. Tvůrci původně nechtěli vstupovat do tohoto obchodu kvůli nutnosti dělit se o zisky se společností Google. Nyní ale Googlu ustoupili, protože jim prý házel klacky pod nohy s instalací Fortnite mimo Obchod Play.

Fortnite si nyní pohodlně stáhnete z Obchodu Play

Epic Games popisují v prohlášení, že Google znevýhodňuje software stažený mimo Obchod Play a označuje ho jako nebezpečný. Nové snahy ochranné složky Google Play Protect pak prý dokonce přímo blokují instalaci mimo Obchod Play.

fortnite 1000x398x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Přes všechny tyto důvody se nakonec vývojáři rozhodli dát Fortnite do Obchodu Play i přesto, že Google získá 30 procent všech zisků z nákupů ve hře. Vývojáři přesto stále doufají, že Google přehodnotí tyto podmínky, které se jim velmi nelíbí.

Do dnešního dne bylo možné Fortnite stáhnout přes stránky vývojářů nebo z obchodů Samsung Galaxy Store a Huawei AppGallery. Na platformě iOS byl Fortnite od počátku v AppStore, protože zde nelze instalovat aplikace jiným způsobem.

logo-app Fortnite Epic Games, Inc Zdarma ANDROID

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

D4veTV cZ

24. 4. 2020, 14:44
Android aplikace

Je zajímavé že na prvnim obrazku je dany app garely od huawei i když název je „Fortnite je konečně na googl play“

Přemysl Vaculík

VIP 24. 4. 2020, 17:22

V tu chvíli nebyl jiný mobil po ruce. :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim