Olomoucká společnost PETIT přichází s prvním zařízením na ovládání iPadu pomocí očí

Olomoucká společnost PETIT přichází s prvním zařízením na ovládání iPadu pomocí očí
2020-03-05T06:29:19+02:00
• 4. 3. 2020

Zdroj: společnost PETIT

Olomoucká společnost PETIT zahájila prodej zařízení pro sledování pohybu očí umožňující ovládání počítačů a iPadů. Pro počítače je nově dostupné zařízení nazvané Tobii a pro iPady třetí generace se novinka jmenuje Skyle. Cenově se nejedná o nejlevnější záležitosti, dle slov výrobce je však možnost získat na takové pomůcky pro hendikepované osoby státní příspěvek. Novinky budou veřejnosti v březnu představeny na konferenci INSPO v Praze, kde jsou pravidelně ukazovány nejnovější technologie usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Jen v loňském roce bylo na veletrhu 136 účastníků demonstrujících inovativní technologie.

Skyle

Zdroj: společnost PETIT

Pouzdro Skyle nesleduje jen pohyb očí

Právě na zmíněném veletrhu bude možné veřejností si vyzkoušet nově vyvinuté zařízení pro ovládání moderní techniky prostřednictvím očí. Nejlevnější zařízení je Tobii, které dle výrobců stojí včetně počítače necelých 20 000 Kč.  Oproti tomu zařízení Skyle, které je kompatibilní jen s iPadem Pro třetí generace, stojí necelých 70 000 Kč a v kombinace se zakoupeným tabletem a potřebnými aplikacemi na ovládání je cena skoro 100 000 Kč.

„Skyle je první zařízení pro oční ovládání iPadu na světě. Je dalším řešením pro nezávislý přístup k ICT. Nabízí ideální řešení pro lidi s postiženími, jako je dětská mozková obrna, ALS, Rettův syndrom nebo poranění míchy. Hlavní částí zařízení Skyle je kryt, do kterého uživatel zasune svůj iPad Pro. Kryt je vybaven kamerou, která sleduje oči uživatele a dokáže velmi přesně sledovat směr pohledu uživatele,“ vysvětluje Jiří Menšík ze společnosti PETIT.

Zařízení Skyle je ve formě krytu, který se nasadí na skoro 13″ tablet. V pouzdru jsou integrované snímací systémy na zaznamenávání pohybu pohybu očí, na sledování zorničky a simultánního pohybu obou očí zároveň. Kombinace sledování více faktorů má zajistit větší přesnost při ovládání. Napájení je přímo z baterie tabletu a není potřeba další zdroj.

Skyle

Zdroje: Petit

Ke krytu lze také připojit externí spínač, který umožní uživatelům simulovat operace kliknutí, poklepání nebo přetažení, jež se standardně provádějí dotykem na displej. Lze také využít systém Dwell Click (automatické klikání), anebo funkce asistovaného přístupu (Assistive Touch Accessibility) dostupné v Nastavení iOS. Společnost Petit tvrdí, že celé zařízení je možné ovládat pomocí očí a všechny aplikace budou alespoň z části použitelné. Sám Apple přizpůsobuje svá zařízení hendikepovaným osobám, například v třinácté verzi iOS je možnost ovládat část zařízení hlasem.

Zdroj: tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat