reklama

Samsung představil nový OLED displej pro 5G smartphony

Samsung představil nový OLED displej pro 5G smartphony
2020-02-28T18:00:04+02:00
• 28. 2. 2020

Zdroj: Samsung

Samsung patří mezí lídry v mnoha oblastech, a to i v případě součástek pro mobilní telefony ostatních výrobců. Samotné displeje, zejména pak typu OLED, dodává mnoha firmám, přičemž u svých zařízení dostává nejlepší hodnocení za zobrazovací panely. Nyní jsme se ale dočkali nového optimalizovaného OLED panelu pro 5G éru.

Samsung OLED

Divize Samsung Display představila nový typ OLED panelu, respektive optimalizovanou verzi, která nabízí několik vylepšení. Samsung se konkrétně chlubí redukcí modrého světla, které není zrovna nejpřívětivější pro uživatele. Minulý rok se nabízela technologie se 7,5 % modrého světla, nový panel nabízí pouze 6,5 %.

Zdroj: Samsung

Nejedná se o jedinou novinku. Samungu se podařilo snížit spotřebu energie. Společnost uvádí, že nový typ OLED panelu spotřebuje o 15 % méně energie, z původních 1,5 W nyní spotřebovává 1,3 W, což se rozhodně hodí a bude to mít dobrý vliv na spotřebu energie.

Zdroj: Samsung

Společnosti se nějak podařilo do tiskové zprávy zakomponovat zmínku o 5G technologii mobilního připojení, která se nyní rozšiřuje. Dle jeho slov jsou nové displeje určeny právě pro tuto éru, když samotné 5G nabízí nebývalé možnosti ve sledování obsahu.

Rozhodně chválíme Samsung za pokrok u OLED panelů, ale ještě více se těšíme, až se dočkáme nové technologie v případě baterií. Sice dochází k evoluci, ale už by to chtělo revoluci.

Zdroje: gizmochina.com, businesswire.com, news.samsungdisplay.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim