Galaxy S20 se dočkaly certifikace USB Power Delivery

Galaxy S20 se dočkaly certifikace USB Power Delivery
2020-02-28T16:56:49+02:00
• 29. 2. 2020

Zdroj: Samsung

1

Před několika dny jihokorejský technologický gigant oficiálně představil produktovou řadu Galaxy S20. V rámci této řady společnost uvedla na trh hned tři zařízení, včetně Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra. 

Galaxy S20 nabízí speciální certifikace

Všechna tato zařízení jsou vybavena buď procesorem Snapdragon 865, nebo vlastním Exynos 990. Disponují také nejnovějším LPDDR5 RAM a ve srovnání s loňskými modely také obsahují výrazně větší akumulátor. S20 je vybaveno 4 000mAh baterií s podporou 25W rychlého nabíjení. Modely S20+ 4 500mAh a S20 Ultra pak 5 000mAh baterií s podporou 45W rychlého nabíjení. Ačkoliv tato čísla nemusí znít tak působivě ve srovnání s jinými chytrými telefony na trhu, pro společnost Samsung jde o výrazné zlepšení. Ale to není všechno, co firma u své nové řady vylepšil.

Galaxy S20

Podle nedávno zprávy firmy Business Wire jsou S20 první smartphony, které získaly certifikaci USB Power Delivery (USB PD) 3.0 s funkcí Programmable Power Supply (PPS). Tato certifikace v podstatě zaručuje, že všechna tři zařízení řady Galaxy S20 budou bezchybně pracovat s rychlými nabíječkami třetích stran, pokud budou nabíječky rovněž certifikovány.

S20 a 20+ budou ve skutečnosti pracovat s certifikovanými nabíječkami s výkonem 25 W. Naopak S20 Ultra bude pracovat s certifikovanými nabíječkami s výkonem 45 W. Díky tomu nebudou zákazníci závislý jen na nabíječkách od Samsungu. Budou si moci pořídit i alternativní, pokud bude splňovat certifikaci.

Zdroj: xda-developers.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Peter Jurček

29. 2. 2020, 18:05

Mala by byť podmienka každého výrobcu. Tak ako je Apple tlačený do usb c kvôli znižovaniu el. odpadu.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat