reklama

Suunto 7 jsou nové Wear OS hodinky za 12 590 Kč

Suunto 7 jsou nové Wear OS hodinky za 12 590 Kč
2020-01-06T09:40:45+02:00
• 6. 1. 2020

O společnosti Suunto jste možná zatím neslyšeli, ale jedná se o známou společnost mezi příznivci sportování na trochu vyšší úrovni. U nás jste si například mohli přečíst recenze na hodinky Suunto 9 Baro Black nebo Suunto Spartan Sport. Nyní tato společnost představila první své hodinky se systémem Wear OS od Googlu. Novinka se jmenuje jednoduše Suunto 7.

Suunto 7 pro sportovce

Jak již bylo řečeno, společnost se zaměřuje zejména na sportovce, čemuž odpovídá i nová série hodinek Suunto 7. Mezi hlavními vlastnostmi najdeme například přes 70 sportovních režimů s pokročilým sledováním, přičemž se myslí i na možnost poslouchání hudby. Společnost uvádí, že hodinky vydrží na jedno nabití sledovat s GPS až 12 hodiny aktivity.

Dále jsou k dispozici offline mapy se zabudovanou heat mapou napříč 15 aktivitami. Suunto 7 se navíc chlubí zvýšenou odolností proti nárazům, vodě a prachu. Hlavní novinkou je ale systém Wear OS, v rámci kterého se nabízí služby jako Google Fit, Google Assistant, Google Pay a další.

O výkon se zde stará Snapdragon Wear 3100 z roku 2018. Hodinky jako takové nejsou nejmenší, jsou totiž 50mm. Samotný AMOLED displej má ale rozlišení 454 x 454 pixelů, přičemž je uvedeno, že jas je až 1000 nitů. Samotná konstrukce je z nerezové oceli. Nechybí například NFC a v případě lokalizačních služeb je kromě GPS k dispozici také systém GALILEO, QZSS, BEIDOU a GLONASS.  Samozřejmě nechybí senzor srdečního tepu.

Společnost uvádí, že hodinky mají vydržet na jedno nabití při běžném používání až 48 hodin, přičemž je k dispozici úsporný režim pro zobrazování času a základních dat, kde je výdrž až 40 dnů. Suunto 7 jsou již nyní v předprodeji, přičemž oficiální dostupnost je naplánovaná na 31. ledna. Vzhledem k tomu, že se jedná o prémiové hodinky, je cena poněkud vyšší. Všechny dostupné verze jsou k dispozici za 12 590 Kč na oficiálních stránkách společnost Suunto.

SUUNTO 7 SUUNTO 7 SUUNTO 7 SUUNTO 7 SUUNTO 7

Zdroje: suunto.com, 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat