reklama

Google do iOS přináší důležitou bezpečnostní funkci

Google do iOS přináší důležitou bezpečnostní funkci
2020-01-17T09:40:46+02:00
• 17. 1. 2020

V současné digitální době je dvoufaktorové ověřování, neboli 2FA, jednou z nejdůležitějších obranných vrstev proti široké škále problémů s kybernetickou bezpečností. Společnost Google nedávno proto vydala aktualizaci, která iPhone uživatelům umožní využívat dvoufaktorovou technologii ještě mnohem snadněji.

Google zlepšuje dvoufaktorové ověřování

Dvoufaktorové ověřování je v zásadě bezpečnostní systém, který vyžaduje dva různé mechanismy ověřování, které jsou často založeny na něčem, co znáte nebo máte, jako je heslo nebo bezpečnostní klíč. Po celá desetiletí byla tato technologie úhledně integrována jako PIN kód pro vaši SIM kartu. V poslední době se ale staly populární všudypřítomné kódy, které byly zasílány prostřednictvím SMS zprávy. 

Před několika lety Google oznámil nový způsob použití 2FA, kdy váš telefon může fungovat jako bezpečnostní klíč nebo jako jeden ze dvou faktorů, který potřebujete k odemčení účtu. Pokud jste se nedávno snažili obnovit své heslo Gmailu, s největší pravděpodobností jste se nového systému dočkali – mohli jste heslo resetovat pouze interakcí s upozorněním v telefonu. Systém je díky tomu velice jednoduchý, snadno použitelný, rychlý a bezpečný. 

Dosud byla tato metoda ověřování k dispozici pouze na zařízeních se systémem Android 7.0 nebo novější. Aplikace Smart Lock je ale konečně k dispozici také pro operační systém iOS. Díky tomu si ji mohou vychutnat i majitelé iPhone. Implementace v systému iOS funguje pomocí zabudovaných bezpečnostních funkcí. Zatím se zdá, že tuto aplikaci lze použít pouze pro přihlášení k účtu Google na jiných zařízeních, ale stále jde o skvělý vývoj dopředu.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim