reklama

Google Disk je nynĂ­ dostupnĂ˝ i ve formÄ› PWA

Google Disk je nynĂ­ dostupnĂ˝ i ve formÄ› PWA
2020-01-23T06:45:10+02:00
• 23. 1. 2020

Zdroj: Google

Google začíná tlačit technologii PWA (progresivní webové aplikace) do další služby. Nedávno jsme se dočkali této novinky u Google Cesty, nyní došla řada na Google Disk. Zde je ale otázkou, jestli se skutečně jedná o nutnou inovaci, když ve své podstatě přináší jen zjednodušení přístupu do cloudové služby.

Google Disk a PWA

Jak již název napovídá, progresivní webová aplikace je v podstatě jen webové stránka dané služby, která se sice instaluje na zařízení, ale nic se nemění na tom, že se stále zobrazuje web. Jen samotné otevření aplikace vypadá trochu rozdílněji. Po otevření se zobrazí služba v novém okně, což je v podstatě Chrome, ale nejsou k dispozici běžné prvky, jako je třeba adresní řádek. Vše vypadá jakoby normální aplikace pro operační systém.

Google Disk v PWA variantě nabízí jednoduchý přístup z plochy skrze zástupce na ploše. Není tak nutné otevírat běžný Chrome, následně zadávat adresu a podobně. Vše je na jedno kliknutí. PWA aplikace mají výhodu, že jsou multiplatformní. Na počítači tedy stačí otevřít Chrome, zadat adresu drive.google.com, následně v menu kliknout na Nainstalovat aplikaci Google Disk a potvrdit tuto volbu.

Následně se na ploše zobrazí ikona Google Disku. Ten samý proces můžete absolvovat třeba na zařízeních s Chrome OS nebo dokonce na Android. V případě mobilů je to poněkud zbytečné, když je k dispozici nativní aplikace. Pokud spustíte PWA Google Disk na počítači a následně otevřete třeba soubor s prezentací, jste přesměrováni na běžnou webovou stránku do Chromu. Dá se tedy říci, že PWA je zde jen k zjednodušení spuštění Google Disku.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim