reklama

Xiaomi rozšíří možnosti aplikace na focení v MIUI 11

Xiaomi rozšíří možnosti aplikace na focení v MIUI 11
2019-12-02T09:40:45+01:00
• 2. 12. 2019
1

Výrobci mobilních telefonů si zpravidla vytvářejí vlastní aplikace na focení, přičemž do nich zakomponovávají funkce navíc. Nyní se ukazuje, že Xiaomi chystá zajímavé novinky. Aspoň to naznačuje zdrojový kód aplikace v MIUI 11, což se podařilo objevit lidem z XDA Developers.

Focení a MIUI 11

Jak již bylo řečeno, podařilo se objevit náznaky novinek přímo v aplikaci na focení, která je dodávaná přímo v MIUI 11. V první řadě se zřejmě pracuje na podpoře formátu HEIF/HEIC pro fotografie. Ten je značně efektivnější oproti JPG a PNG, které se používají standardně. Díky tomu samotné fotografie nebudou zabírat tolik místa, což se hodí v současném trendu, kdy mobily mají již k dispozici senzory s hodnotami 48, 64 a dokonce 108 MPx. Nevýhodou je ale následná podpora na dalších zařízeních, zejména u počítačů, kde se stále nejedná o samozřejmost.

Další novinka se bude týkat využití mobilu jako mobilního skeneru dokumentů, respektive osobních identifikační dokladů. Zde se také pracuje na možnosti focení přední i zadní strany, přičemž výsledek bude uložen do jednoho souboru. Také zde bude možnost kopírování ID karet.

Poslední novinka by se měla týkat videí. Během natáčení bude možné vytvářet tagy (záložky), abyste si označili specifické místo ve videu. Následně budete moci při přehrávání skočit na konkrétní část videa. Tímto by se mohl jednoduše vytvářet obsah videa, ale je celkem jasné, že podpora u přehrávačů nebude, tedy až na nativní aplikací přímo v MIUI 11. Jestli zde budou k dispozici i editační nástroje, zatím není jasné.

Nyní si budeme muset počkat, až Xiaomi představí novinky a aktualizuje aplikaci. Rozhodně efektivnější způsob ukládání fotografií by se mohl hodit, ale asi bude dostupný jen na některých modelech, zpravidla z vyšších řad.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Milan Kosina

2. 12. 2019, 14:30

Kdyby raději odemkli camera2 API na Xiaomi Mi 8 Lite.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim