reklama

Waze dostává nové možnosti hlášení dopravních komplikací

Waze dostává nové možnosti hlášení dopravních komplikací
2019-12-10T18:00:31+01:00
• 10. 12. 2019
1

Google koupil komunitní službu Waze před mnoha lety a od té doby si můžeme všimnout, že některé funkce se dostaly do Google Map. Příkladem je možnost hlášení nehod a jiných dopravních komplikací. Dá se tedy říci, co se objeví ve službě Waze, tak se možná dostane do Google Map. Nyní Waze dostává nové možnosti hlášení, které souvisí se zimním počasím.

Waze a nejen sněžení

Tvůrci aplikace a služby Waze nyní spolupracovali s úřadem Virginia Department of Transportation, díky čemuž jsme se dočkali zcela nové funkce v rámci hlášení dopravních komplikací. Novinka se nachází v sekci Hlášení, Nebezpečí a následně Počasí.

Zde nově objevíte možnost nahlášení neprohrnuté cesty a také možnost ledu na vozovce. Samotné hlášení se automaticky zobrazí ostatním řidičům, což může napomoci k nalezení alternativní trasy. Případně mohou ostatní přizpůsobit svou jízdu, aby byli opatrnější.

Waze informuje, že novinka je již nyní dostupná na platformách Android a iOS, přičemž se funkce dostala do 185 zemí světa. Můžeme potvrdit, že možnost hlášení těchto událostí je i v České republice. Nyní je otázkou, jestli nebo případně kdy se tyto novinky dostanou do Google Map. Rozhodně se jedná o užitečnou funkci.

logo-app Waze social GPS Maps & Traffic Waze Zdarma ANDROID logo-app Waze Navigation & Live Traffic Developer Zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

budaman 888

11. 12. 2019, 17:36

Led na vozovce zde uĹľ byl

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim