T-Mobile spouští službu Internet v letadle

T-Mobile spouští službu Internet v letadle
2019-12-16T16:30:14+02:00
• 16. 12. 2019

Zdroj: T-Mobile

Pokud cestujete leteckou dopravou, tak zpravidla nemáte k dispozici internet. Za tuto službu si mnohé letecké společnosti účtují poměrně vysoké poplatky, byť se najdou výjimky, kdy je k dispozici základní připojení na palubě letadel. Nyní ale T-Mobile spouští službu Internet v letadle v rámci pilotního projektu.

Internet v letadle

T-Mobile dnes spouští novinku, která nabídne základní připojení k internetu na palubě letadel koncernu Lufthansa (Lufhansa, Eurowings a Austrian Airline). Konkrétně se jedná o některá letadla Airbas 320, přičemž službu lze zdarma využívat do 29. 2. 2020 v rámci pilotního testování nad celou Evropou.

Operátor službu zajišťuje ve spolupráci s družicovým operátorem Inmarsat. K dispozici bude připojení o rychlosti až 600 Kbps. Abyste si novinku vyzkoušeli, budete potřebovat nejnovější verzi aplikace Můj T-mobile, kde bude možné balíček aktivovat. Ten platí vždy jen na jeden let, kdy při opuštění letadla dojde k deaktivaci. Zatím je novinka dostupná jen ve verzi pro Android, ale během několika týdnů bude i na iOS.

„Cestování letadlem po Evropě získává díky službě Internet v letadle úplně novou podobu. Naši zákazníci mohou z paluby letadla on-line sdílet svůj zážitek nebo vyřizovat pracovní záležitosti, zkrátka zůstávají v kontaktu,“ říká Jakub Hloušek, manažer mobilních služeb pro tarifní zákazníky, a dodává: „Internet v letadle umožňuje datově a časově neomezený přístup k internetu prostřednictvím wifi připojení přes družici o rychlosti 600 kbit/s, a je tak zcela dostačující pro běžnou komunikaci nebo prohlížení webových stránek.“

Po ukončení pilotního testování této novinky dojde k vyhodnocení nasbíraných dat. Následně se bude rozhodovat, kolik by případně byla cena samotné služby. Více informací se dozvíte na oficiální stránkách k nové službě.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat