reklama

Microsoft Edge pro Android se připravuje na novou éru

Microsoft Edge pro Android se připravuje na novou éru
2019-12-30T19:16:26+01:00
• 31. 12. 2019

Zdroj: Dotekomanie.cz

Microsoft se v minulosti snažil v mnoha oblastech, ale v poslední době jde vidět, že nechce zbytečně investovat a protlačovat své vlastní technologie za každou cenu. Ukázkou je například webový prohlížeč Edge pro Windows. Ten původně měl konkurovat Chromu a dalším, ale nakonec jsme se dočkali verze založené na projektu Chromium od Googlu. Nový Edge se navíc dostane do stabilní verze již 15. ledna. Nyní se ale rozbíhají přípravy.

Microsoft Edge „Chromium“ vyjde v lednu [aktualizováno]

Edge pro Android s novou synchronizací

Sice je nyní k dispozici beta verze zmíněného prohlížeče Edge pro počítače, ale co se týče mobilní verze, tak Edge pro Android nyní získává menší úpravu v rámci synchronizace. Aplikace byla napojena na aktuální Edge založeném na EdgeHTML, ale nově si v aplikaci můžete vybrat pro synchronizaci novou verzi Edge (Chromium). Microsoft zde nezmiňuje název od Googlu, jen uvádí „Nový Microsoft Edge“.

edge pro android

Je otázkou, jak dlouho bude držet oba dva prohlížeče a kdy bude možné synchronizovat jen s novým prohlížečem. Rozhodně tento proces nemůže společnost uspěchat, ale můžeme předpokládat, že se později objeví vyskakovací dialogová okna nabízející změnu synchronizace.

Microsoft mění logo webového prohlížeče Edge [aktualizováno]

Kromě této novinky jsme se dočkali nového menu v aplikace Edge pro Android. Jedná se o menší lištičku se základní nabídkou – stahování, oblíbené, historie a nastavení. Dále jsou k dispozici rychlé volby, jako je například anonymní režim nebo hlasové vyhledávání. Nabídku lze přeuspořádat.

logo-app Microsoft Edge Preview (Unreleased) Microsoft Corporation Zdarma ANDROID

Zdroj: neowin.net

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim